Проект Дворики/Конструктор: благоустрій силами громади

Українцям притаманно згуртовуватися в публічних місцях задля обговорення проблем сьогодення та планування їх вирішення, навіть попри архітектурну незручність сучасного простору. Містяни, наприклад, можуть виористовувати садово-пакрову скульптуру, квіткові вази чи стовпчики для перешкоди руху автомобілів в якості вуличних лав.

 

А ще українці дуже ощадливі. Кожна річ проходить дві, три-чотири реінкарнації. Не можна так просто взяти і викинути пластикову пляшку (навіть в контейнер для пластикових пляшок). Натомість, доклавши зусиль і увімкнувши бурхливу уяву, з неї можна зробити міні-горщик для квітів, пластикову свинку чи бджілку для саду, дизайнерську годівничку для птахів.

Особливою популярністю користуються шини. Їх функціональність охоплює весь спектр потреб. Якщо це просто шина (шина і шина, вже не автомобільна, але ще й без подальшого призначення) - її можна котити по двору. Шини можна одягати на стовпчики молодих дерев, таким чином убезпечуючи. З шин можна створювати модульні квітники. З шин можна створювати парканчики. З шин бувають і майданчики (такими елементами навіть сьогодні облаштовані деякі державні дитячі садочки). На шинах можна сидіти. З шин вирізають скульптури тварин і птахів. Шини прекрасні, як в первозданному чорному вигляді, так і різнокольорові розфарбовані. Мультифункціональність шин оцінили, мабуть, в усьому світі.

Вторинних елементів в оздобленні свого простору у нас дуже багато, складається враження тотального занурення в велетенський смітник. На жаль, якщо не позбутися старого - ніколи не з'явиться нічого нового (за законом збереження енергії). Місця для нового просто немає.

 

Соціальну важливість публічного простору в житті людини оцінили в багатьох країнах. Існує навіть Європейська премія міського публічного простору, що покликана розв'язати соціальні та екологічні проблеми, а не лише задовольнити візуально- естетичні і розважальні запити. Простір повинен відповідати потребам різних категорій людей, покликаний об'єднати їх і, в свою чергу, взяти відповідальність за його якісне наповнення, використання та догляд.

 

Команда проекту Конструктор/Дворики розробляє універсальні базові елементи, на які є запит в кожному дворі: публічного міського чи сільського середовища. Елементи, які легко збираються і трансформуються залежно від ситуаційних потреб, які будуть платформою для об'єднання міської/сільської громади, створення комфортних умов для комунікації.

Громади все більше прагнуть об'єднуватися, впливати на ситуацію в своїх будинках, дворах, в своєму місті, вони можуть отримати таку можливість.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.