Варшава. Огляд міста-2016, ч.1

Варшава. Місто колишнього соцтабору, яке повністю змінило своє обличчя. 25 років роботи і зараз столиця Польщі – це справжнє європейське місто з відповідними стандартами життя. Транспорт, архітектура, загалом усе міське середовище зазнало кардинальних змін. Київський журналіст Богдан Бур'яненко спеціально для Платформи розвитку міст розповідає про сучасний стан міського середовища польської столиці.

Прогулянку Варшавою розпочинаємо з невеликого, втім, сучасного залізничного вокзалу «Варшава Західна» (Warsawa Zahodnia). Станція на цьому місці з’явилась ще на початку ХХ ст. Кілька разів її реконструювали та добудовували. Востаннє, це було у 2014-2015 роках - спорудили новий зал південніше колій. Його відкрили 9 грудня 2015 року.

Поруч із залізничним вокзалом розташований автобусний. Він має таку ж назву. Саме до цієї автостанції прибувають майже всі автобуси з України. Будівля виглядає як і більшість автовокзалів в нашій країні – торгівля, реклама, холодне приміщення.  У висотній частині працює хостел.

Поруч з вокзалами – є парк.

Усі ліхтарі у цій зеленій зоні працюють від… сонячних батарей. Навіть взимку акумулятори заряджаються аби працювати майже до ранку.

Біля вокзалів є зупинка автобусів. Зі сторони станцій можна користуватись 11 маршрутами. Якщо перейти дорогу, то там зупиняються 13 різних маршрутів.

Від Варшави Західної до центру – 4 квартали. Тому, аби краще пізнати місто йдемо пішки. Дорога пряма – Єрусалимська алея (Aleje Jerozolimskie).  Біля тротуару є велодоріжка. Вона вимощена фемом іншого кольору.

Уздовж вулиці – кілька великих будівництв. Між коліями і проїжджою частиною споруджують бізнес центри.

Деякі уже працюють.

Далі дорогою – ще більше бізнес-центрів. Вони не високі – до 16 поверхів. І, як на мене, чудово доповнюють профіль вулиці.

 

Є і такі – з зеленю на балкончиках.

Варшавська сучасна архітектура – цікава і незвична.

Напроти сучасних осередків бізнесу – звичайні житлові будинки. Панельки ще часу соціалістів.  Утім, усі будівлі термосановані.

І ніяких металопластикових МАФів замість балконів.

 

Більшість варшавських перехресть гарно облаштовані. По-перше, це спеціальна плитка безпосередньо перед пішохідним переходом для людей з проблемами зору.

 

По-друге, це кнопки для переключення світлофорів. Вони тут незвичні – потрібно просто доторкнутися.

По-третє, дорожня розмітка тут є скрізь.

У Варшаві не відмовляються будувати і хмарочоси. Пройшовши далі вулицею бачимо скляні висотки.

Бізнес-центри...

Кілька кварталів – і ми в середмісті. Тут і торгові центри, і бізнес-центри, і музеї.

Польська столиця має чудове Старе місто. Воно було засноване ще в XIII столітті. Під час Другої світової війни історичний район майже повністю було зруйновано. Уціліли лише кілька будівель. Поляки відбудовували старе місто десятиліттями. У кожній споруді відтворювали усі деталі. Ща це варшавське Старе місто було включено до списку ЮНЕСКО «як винятковий приклад майже повного відновлення історичного періоду між XIII -XX століттями»

Просто не віриться що це все відбудовано.

Центр Старого міста – площа Ринок.

Окрасою Старого міста є Великий оперний театр (Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie). Його збудували 1833 року а проектом Антоніо Корацца. Він також був зруйнований німцями. Відновили храм Мельпомени  1965 року. Цей театр – один з найбільших у Європі та світі.

Зі Старого міста повертаємось у середмістя. Вечірній центр Варшави.  Зліва – Палац культури і науки (Pałac Kultury i Nauki). Будівля – одна з найвищих у Польщі. Хмарочос має 42 поверхи. Висота – майже 168 метрів, а зі шпилем – 237 метрів. Споруджували Палац більше 3 років. На будівництві загинули 16 працівників. У кінці 80-х років будівлю пропонували знести, однак вирішили залишити. Наразі використовується як офісний та виставковий центр.

Ще трохи вечірнього міста. Це не Троєщина, а житлові квартали Варшави.

Про транспорт столиці Польщі, зокрема і про метро (з відео) – у наступній частині.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.