Пішохідне метро по-іспанськи

Карта Metrominuto – ефективний спосіб привчити городян користуватися результатами зусиль адміністрації. Вона допомагає пішоходам розрахувати час, витрачений в дорозі, і уникнути запізнень. На багатьох вулицях містечка Понтеведра встановлені знаки навігації, продубльовані інформацію на карті. Наприклад, рожеві лінії на плані і покажчики показують, що шлях до залізничного та автовокзалу займе 14 хвилин. Про це розповідає урбан-блогер  Аркадій Гершман.

Мetrominuto отримала нагороду Європейського конгресу пасажирського транспорту Intermodes. Свій вибір організатори пояснили тим, що Metrominuto – це ідея, яка може бути легко реалізована і в інших містах з населенням до 80000, і, до того ж, це відмінна навігаційна модель для пішохідного центру будь-якого великого міста.

Схожий проект був реалізований відразу в декількох містах США, але силами активістів, а не адміністрації. На сайті walkyourcity.org можна виготовити власний покажчик і написати на ньому, скільки часу займе шлях до обраного об'єкта. На відміну від Metrominuto, який просуває вже створену інфраструктуру, проект Walk Your City може допомогти муніципальній владі зрозуміти, які маршрути і об'єкти користуються популярністю, і скоригувати вкладення коштів.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.