Чому автобусні кишені – лише на шкоду

 

Давайте розвіємо один великий міф про «корисності автобусних кишень». Справа в тому, що якщо ми хочемо позбавити місто від пробок і дійсно думаємо про пасажирів, мобільність та інші плюшки, то кишені для громадського транспорту - зло. Зло це робити по нашим стандартам ніхто не вимагає, але воно щільно засіло в голови наших чиновників. Про це розповідає відомий урбан-блогер Аркадій Гершман. https://gre4ark.livejournal.com/475819.html

Що ж не так?

ЧАС

Їхати прямо, навіть з зупинками і стартами, досить нескладно. Інша справа - вертіти кермом для заїзду, під'їзду по кривій і виїзду з кишені. Особливо зворотного заїзду в потік для руху по маршруту – водії не пропускають автобуси з тролейбусами. Чиновники на це дуже люблять говорити «ну вони повинні по ПДР», але факт простий як цегла - правило не працює.

В результаті водії автобусів або ігнорують кишені і не заїжджають в них, або кожен пасажир втрачає в часі. Чим більше зупинок з кишенями – тим втрати більші. Благі наміри безпеки і зручності пасажирів завжди були прикриттям заради економії кількох десятків секунд водіями. З урахуванням кількості пасажирів і транспорту на вулиці, виходить (як правило) пріоритет автомобілів над громадським транспортом.

ЗАПАРКОВАННІСТЬ

Ще один простий факт - водії інтуїтивно зчитують кишені для автобусів за кишені для паркування. Навіть якщо є розмітка, павільйон і пасажири, то водій все одно там зупиниться «на п'ять хвилиночок» без задньої думки. В результаті автобусу заїжджати складніше або пасажири просто йдуть до автобуса між машин. Особливо страждають маломобільні.

ОПАДИ

Кишені на вулицях були масово споруджені не так давно і, як правило, за рахунок тротуарів або газонів. З урахуванням цього і вродженої нездатності дорожників робити потрібні ухили асфальту – виходила низина з калюжами або льодом. Неодноразово ставав свідком, як автобус не під'їжджав впритул до кишені, а люди виходять і просто ковзаються і котяться під автобус.

КОЛИ ЇХ ВАРТО РОБИТИ

Кишені для громадського транспорту можна і потрібно робити на заміських трасах, де пріоритет саме за автомобілями.

На вулицях міста є дві причини для кишень: одна смуга в одну сторону і експресні маршрути. Хоча, якщо ми все-таки говоримо і починаємо робити реальний пріоритет для пасажирів, то навіть на односмугових вулицях кишені робити не завжди варто.

Експресні маршрути, як правило, ходять по виділених смугах нарівні зі звичайними маршрутами. Тому втрати для пасажирів звичайних маршрутів бути не повинно – машин-то немає, зате експреси можуть їхати швидко.

ЯК ТРЕБА РОБИТИ

Все просто: не потрібно придумувати нічого нового. Якщо на вулиці є парковка, то для мінімізації болю і страждань пасажирів потрібно робити антікармани.

 

Складно і незвично, але ніякого космосу - просто фізично не даємо вставати людям на зупинці, окреслюючи бордюром кордон зони пасажирів. Але робити таке можна лише на вулицях без виділених смуг. До слова, такі конструкції можна робити мобільними і виправляти помилки дизайну за пару годин.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.