Сайт про міські перетворення

При впровадженні перетворень у місті важливо про них дуже добре інформувати. Це стосується будь-чого: від встановлення лавки до зміни порядку оформлення реклами, від нового муралу до громадських слухань по забудові. Мешканцям важливо надати можливість відчути пульс міських перетворень, динаміку змін – і надихатися тим самим змінювати місто на краще.

Це має бути окремий медіа-проект, спільно і міської влади, і громадських організацій – аби все було об’єктивним, а мешканці самі могли оцінювати, на краще ці зміни чи на гірше. Власне, будь-хто може долучити інформацію про зміни – адже є модерація. Такий проект за ініціативи урбаніста Іллі Варламова реалізували в Москві – «Жива Москва».

*****

Проект «Жива Москва» створений для відображення всіх змін міста, значимих для жителів і гостей столиці. Ці зміни стосуються головним чином архітектури та інфраструктури Москви, але не обмежуються такими глобальними проектами, як будівництво та реконструкція доріг, парків, торговельних і культурних об'єктів. Нам цікаво все, що відбувається в житлових мікрорайонах: від встановлення лавок у дворі до розширення пішохідної зони вздовж дороги.

Ми хочемо закарбувати всі позитивні і негативні зміни міста в простій і зрозумілій формі: фотографіях об'єктів до і після їх будівництва або реконструкції.

Так, наприклад, виглядала вулиця Тверська пару років тому –

Фото: Ілля Варламов

А ось так після того, як звідти прибрали парковку –

Фото: Євгена Михайлова

Зміни Москви будуть фіксуватися з моменту запуску нашого проекту, тобто з літа +2015 року, але ми не обмежуємо себе жорсткими часовими рамками. Це означає, що на нашому сайті можна знайти вулиці, дороги, парки, мікрорайони, що змінили свій зовнішній вигляд в останні кілька років.

Ми відкриті для співпраці з фотографами і блогерами, краєзнавцями і всіма, кому небайдуже, як Москва змінює вигляд на наших очах.

Запрошуємо наших читачів стати авторами постів. Для цього вам необхідно пройти нескладну реєстрацію та надіслати нам фотографії з описом змінених об'єктів.

Проект діє спільно з мережевим виданням M24.ru.

Автор проекту Ілля Варламов.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.