Незручний дизайн, потрібний нашим містам

Розклейщики оголошень, любителі попити пивка в підворітті, бомжі, вандали та інші соціально неблагополучні жителі міст доставляють масу незручностей, забруднюють і псують зовнішній вигляд будь-якого міста. Вирішити цю проблему намагаються за допомогою хитрих дизайнерських рішень.

Останнім часом в міській архітектурі з'являється і завойовує популярність новий напрям, умовно званий «незручне місто», якому присвячено англомовний блок http://unpleasant.pravi.me. Ідея полягає в тому, щоб вписати в міську інфраструктуру такі елементи, які відучать городян від «поганих звичок». І не вдаючись до штрафів і іншим адміністративним покаранням, змусять людей вести себе певним чином. Сайт AdMe.ru представляє 10 прикладів «незручного дизайну», які роблять місто краще.

Спеціальне покриття на стовпі не дозволить наклеювати на нього оголошення.

 

Цей винахід умовно називається «Анти пі-пі». Парканчик не дозволяє підійти занадто близько, а трикутник розташований під кутом, щоб у черевиків не залишилося шансів залишитися сухими.

 

Для того, щоб велике сміття не викидали в непризначених для цього вуличну урну, досить зробити отвір потрібного розміру.

 

Декоративні пірамідки біля будівлі не дозволять перехожим довго стояти або курити під вашими вікнами. На фото офісна будівлю в Канаді.

 

 

Завдяки нерівному покриттю з каменів простір під мостом в Калгарі (Канада) тепер непридатний для проживання.

 

Забороняти підліткам кататися по огорожах на скейтбордах марно. Зовсім інша справа – пустити по краю ось такі декоративні елементи.

 

Цей архітектурний елемент на території Кембриджа (Британія) теж спрямований проти любителів скейтборду.

 

Ця лондонська лава створена спеціально для того, щоб на ній неможливо було спати. Крім того, в ній немає ніяких заглиблень, де можна було б заховати наркотики або сміття.

 

Зазвичай в таких місцях збираються гулящі компанії, щоб посидіти і попити пивка. Однак на цих каменях зручно не влаштуєшся.

 

Ця напів-лавка в Роттердамі не дозволяє громадянам занадто довго засиджуватися.

 

На додаток до цих прикладів, AdMe.ru не міг не згадати шикарну мотивуючу рекламу Nike в парку з нашої підбірки «Крутий дизайн крамничок і лавок».

Не сиди – біжи!

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.