Діагональні переходи планують у Вінниці

Нові переходи можуть з’явитися на трьох великих міських перехрестях: вулиць Пирогова-Зодчих, Келецька-600-річча та Келецька-пр.Юності – тут планують облаштувати перші в Україні діагональні пішохідні переходи. Наразі це питання у Вінницькій міській раді вивчає департамент енергетики, транспорту і зв’язку, повідомляє вінницька міська газета «Місто».

– Ми вивчаємо те, як у інших державах їх облаштовували, зокрема, дивилися, як це робиться у Японії, адже таких переходів там найбільше. На сьогодні ми разом з працівниками ДАІ визначали, які переваги та недоліки є в цьому. Аби облаштувати такі перехрестя, потрібно вносити зміни у правила дорожнього руху. Якщо брати для прикладу ділянку вулиць Пирогова, Ющенка і 30-річча Перемоги, то там будуть виникати значні затори, – каже директор департаменту енергетики, транспорту і зв’язку Олексій Пидоченко. – Однак з наших позицій – встановити турнікети у розвривах між зупинками громадського транспорту і переходами. Це дасть можливість пішоходам переходити дорогу лише по розмітці.

В.о.міського голови Сергій Моргунов дав доручення департаменту більш детально вивчити питання облаштування діагональних пішохідних переходів у Вінниці. Якщо його узгодять, то вже наступного року Вінниця може стати першим в Україні містом, де будуть облаштовані діагональні пішохідні переходи.

Довідка «Місто»:

Діагональні пішохідні переходи мають як плюси, так і мінуси. Серед останніх – збільшення у середньому на 30% часу очікування переходу дороги для пішоходів. Але зате кількість наїздів автомобілів на людей на цій ділянці різко зменшується. Крім того, зменшується і кількість заторів, адже машини при здійсненні поворотів праворуч більше не чекають, поки всі пішоходи закінчать рух.

Автор: Інна МАРТОНІКОВА

http://www.misto.vn.ua/

Джерело фото: http://nnm.me/

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.