Аеропорт Житомир - альтернатива Борисполю і Жулянам

Поки у соцмережах жваво обговорюють "зраду" "Борисполя" - варто пригадати про дуже перспективний аеропорт міста Житомир, який по часовій доступності до Києва практично ідентичний "Борисполю".

120 км від Кільцевої дороги Києва безпосередньо до терміналу (тобто трохи більше години, +проїзд по Києву), 160 км ВЖЕ електрифікованою залізницею.

Зараз електричка Київ-Фастів-Житомир проходить цю відстань за 2,5 години - однак у разі електрифікації існуючої залізниці Житомир-Новоград довжиною 85 км. через Житомир можуть поїхати транзитні потяги, у тому числі Інтерсіті. Ось новина про такі плани за квітень 2017 http://cfts.org.ua/…/skorostnye_poezda_kiev_peremyshl_mogut…  

Час у дорозі на рівні 1:40 можна вважати впівставним з доступом до Борисполя. Навіть 2 години - цілком прийнятно, адже у Києві це відправлення з центру міста.

Додамо зручність пересадок у самому Житомирі: термінал аеропорту знаходиться менш ніж за 4 км від розташованих поруч залізничного вокзалу та міжнародного автовокзалу.

Що потрібно?

Подовжити злітну смугу з 1,7 до 2,0, а то і 2,3 км. Вартість цементобетонної злітної смуги дорівнює 2 000 грн./м.кв., джерело http://cfts.org.ua/op…/aviatsiyna_infrastruktura_plan_diy_95 Тобто аби подовжити злітну смугу до 2000 метрів (тоді аеропорт зможе приймати літаки типу Airbus A320 на 150 мест), потрібно додати 300 метрів довжини. Ширина смуги у Житомирі – 30 метрів, отже, мова йде про 9000 кв.м., тобто 18 млн грн. Аби смуга по довжині була аналогічна аеропорту «Жуляни» потрібно ще 300 метрів, тобто сумарно 36 млн грн.

І наша новина про аеропорт ще рік назад http://urbanua.org/ideyi-i-proekty/miski-proekty/129

 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.