Житомир передасть функції комунальних підприємств на аутсорсінг

У Житомирі збираються скоротити кількість комунальних підприємств, це потягне за собою звільнення кількох сотень людей, які зараз там працюють. Місто не піде по шляху Вінниці, де практично всю життєдіяльність забезпечують КП. Чому міська влада йде на такі непопулярні заходи і які КП ліквідують першими, Житомир.info 18 січня 2016 року розповів мер Сергій Сухомлин.

– Звільнення людей – це завжди дуже болюче питання, виходить, що замість задекларованого створення робочих місць ви їх скорочуєте.

– Чи не основна функція комунальних підприємств створення робочих місць. Наведу простий приклад – підприємство «Зеленбуд», у якого в бюджеті 6,5 млн грн передбачено на прибирання 54 скверів у місті Житомирі. Я не говорю зараз про якість прибирання, про періодичність прибирання, про контроль і так далі, але ми порахували, що якщо віддати це на аутсорсинг і провести через конкурс, то сума може бути 4,5 млн грн, а не 6,5 млн, і ми зможемо цією сумою забезпечити прибирання 124 скверів, які необхідно прибирати в Житомирі.

У міської влади дещо інші функції, ніж створення робочих місць. Ми повинні створювати умови для того, щоб приватний сектор створював робочі місця. На прикладі прибирання скверів – в цьому випадку буде створено близько 60 робочих місць, кількість скорочених на «Зеленбуд» приблизно буде 50 чоловік. Я говорю зараз про більш ефективне використання бюджету міста. Тут підходи є абсолютно різні: Вінниця пішла шляхом створення великої кількості комунальних підприємств і фактично забезпечення життєдіяльності міста за рахунок створення комунальних підприємств.

– Нам такий метод не підходить?

– Я вважаю, що це просто бажання контролювати все і брати участь у всьому. Приватний бізнес – він більш ефективний і в управлінні, і в фінансах, він має певні переваги, у тому числі і в оподаткуванні – єдиний податок, то, чого не мають комунальні підприємства. У місті повинні працювати ті комунальні підприємства, які впливають на життєдіяльність і забезпечення життя міста: теплокомуненерго, водоканал, ТТУ (трамвайно-тролейбусне управління), аварійне підприємство, міський інформаційний центр. Все, що можна віддати в приватний бізнес, необхідно віддавати. Ми зараз розробляємо план по реформуванню комунальних підприємств, туди потраплять, однозначно, КП «Реклама», КП «Інспекція з благоустрою», КП «УАШ», КП «Зеленбуд». Ось це перші підприємства, які підуть під скорочення.

– УАШ – це підприємство, яке займається ремонтом доріг, розміткою, хто це буде робити?

– У підприємства УАШ (управління автомобільних шляхів – ред.) є дві функції: перша – утримання доріг і друга – проведення капітальних і поточних ремонтів. Якщо ми говоримо про капітальний ремонт, поточний ремонт, то на даний момент на ринку дуже багато компаній, які надають аналогічні послуги. Це приватні компанії, які в тому числі і в місті виконують підряди по ремонту дорого та прибудинкових територій, це кілька компаній. Тому мені здається, цю послугу краще віддати в ринок для того, щоб через відкритий конкурс одержати найкращу цінову пропозицію, і функції міста – контролювати якість виконання послуг.

– Тобто, ви хочете переформатувати роботу, щоб міська влада не займалася виконанням робіт руками комунальних підприємств, а тільки контролем, аудитом?

– Так, створенням умов і контролем за якість виконання робіт. Другий напрямок роботи УАШ – утримання доріг, тобто у весняний, літній, осінній період – прибирання дорожнього полотна і урн. На даний момент у нас в місті цим підприємством забирається 250 урн, дороги підмітають так званими «пилососами», в кращому випадку один пилосос працює раз на два дні, хоча на підприємстві є шість таких машин.

Не працюють машини тому, що штат підприємства 100 чоловік, ті гроші, які виділяються – 14,5 млн гривень на утримання доріг на рік, – йдуть на виплату заробітної плати, на податки, на утримання підприємства і, фактично, не залишається грошей на виконання основної функції – прибирання та утримання доріг. Ми порахували – у нас є 256 км вулиць, які необхідно прибирати, і якщо виставити це на конкурс з умовами, що необхідно буде прибирати не 250, а 1000 урн (ми плануємо докупити ще сучасні урни, щоб вони розташовувалися на відстані мінімум 50-70 метрів) і запустити чотири автомобілі-пилососа, які прибирали б місто щодня з 8:00, то сума була б 11,5 млн грн. Тобто грошей менше, а якість виростає в рази.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.