Проект GIZ розвитку і оновлення центру Львова

Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова – це спільний українсько-німецький проект, який впроваджується Німецьким товариством технічної співпраці (GTZ) спільно з Інститутом міста та управлінням охорони історичного середови-ща Львівської міської ради. Загальна тривалість: 2009 – 2017 роки.

Започаткування проекту було зумовлено великим культурно-історичне значення міста: 1998 року середньовічний центр Львова оголошено Світовою спадщиною ЮНЕСКО, понад 10% усіх архітектурних пам'яток України знаходиться у Львові. При цьому є чимало проблем зі збереженням цієї історико-культурної спадщини: в 60% будівель в центральній частині Львова за останні 5 років взагалі не проводились ремонтні роботи, половина внутрішніх дворів центральної частини міста перебувають в поганому стані, в 1/5 частині будівель центру Львова вікна, балкони, брами чи вітрини були реконструйовані – з них 80% реконструйовані нефахово.

Основний інструмент впровадження проекту – надання фахових консультацій відповідним органам, формування свідомого поводження з культурною спадщиною. В рамках проекту також проводяться курси підвищення кваліфікації для місцевих ремісників, що спеціалізуються на окремих аспектах реставрації будівель; навчання проводиться на об’єктах. Від вересня 2012 року у співпраці з фондом Ебергарда Шьока запроваджено новий навчальний план для підготовки майбутніх столярів і реставраторів – наразі як модельний проект в одному професійно-художньому училищі, але з перспективою запровадження його на національному рівні.

У програмах співфінансування заходів із реставрації житлових будинків взяло участь понад 1.200 квартир: були відреставровані вхідні брами, вікна, балкони, сходові клітки, внутрішні двори і фасади. Замовлення виконують 20 українських малих ремісничих підприємств, що отримали відповідну кваліфікацію.

Фінансування проекту відбувається за такою схемою: мешканці оплачують тільки 20% вартості робіт, інші 20% – ЛМР (Інститут міста) та 60% – уряд Німеччини (GIZ). Адміністрування проекту здійснює Інститут міста Львова – аналітичний центр, який був створений Львівською міською радою 21 травня 2009 року. Організаційно-правова форма — комунальна установа (має статус неприбутковості), заснована на комунальній власності і підпорядкована виконавчому комітету Львівської міської ради.

Сайт проекту Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова

Відеопрезентація проекту - дивитись ВІДЕО.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.