Аеропорт Житомира отримав сертифікат, аналогічний Борисполю і Жулянам

«Справжній подарунок до Нового року місту Житомиру. Відучора в Житомирі відкрито аеропорт. 30 грудня він отримав сертифікат аеродрому, такий же як у Борисполя і Жулян. Залишилося завершити кілька підготовчих робіт і отримати після свят сертифікат служби авіаційної безпеки. Буквально через короткий час ми очікуємо посадку першого літака компанії YanAir в аеропорту Житомир. Тут проводитимуть технічне обслуговування бортів компанії. В умовах складного бюджету на 2016 хочу відзначити, що компанія YanAir зареєстрована в Житомирі, а значить і податки будуть надходити до міського бюджету і головне, що сотні житомирян отримають робочі місця», – про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

Житомирський аеропорт розташовано на східній околиці міста біля Київського шосе (850 м до терміналу) – в’їзді в місто з боку Києва. Відстань до залізничної станції та центрального автовокзалу – 3,5 км, до аеропорта примикає промислова зона Кашперівка-3 з розгалуженою мережею залізничних колій. Довжина єдиної злітної смуги – майже 1,7 км,  для порівняння – у аеропорту «Бориспіль» злітні смуги мають довжини 4 та 3,5 км, у аеропорту «Київ-Жуляни» – 2,3 км. Втім, у Житомирі є можливості подовжити злітну смугу мінімум на кілометр. На разі практично завершено роботи з реконструкції пасажирського терміналу аеропорту. Фото терміналу користувача zt-gregori, всесвітній будівельний форум skyscrapercity.com, жовтень 2015 року.

*****

Наводимо інтерв’ю Ярослава Агафонова, гендиректора авіакомпанії YanАir, яка є інвестором реконструкції Житомирського аеропорту і планує перетворити аеропорт Житомира на свій базовий та здійснювати звідси міжнародні та внутрішні рейси, перші польоти вже відбулися ще у 2014 році. Інтерв’ю було надано інформ-агенції ЛІГАБізнесІнформ у серпні 2014 року – і, власне, зараз можна бачити реалізацію запланованих тоді заходів, спілкувався Денис Кацило.

*****

Нью-Житомир. З місцевого аеропорту зроблять міжнародний хаб

Авіакомпанія YanАir розширює мережу польотів і планує перетворити Житомирський аеропорт в великий транспортний хаб з центром по ремонту літаків і школою з підготовки пілотів. Зараз у YanAir, яка належить російському бізнесмену Олексію Янчуку, немає аеропорту базування, компанія виконує рейси з Вінниці та Києва (Жуляни). Компанія, озвучила плани протягом двох років створити в Житомирі міжнародний аеропорт, з якого будуть здійснюватися внутрішні та міжнародні рейси. В інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ, гендиректор авіакомпанії YanАir Ярослав Агафонов розповів, чи реально створити в Житомирі прибутковий аеропорт, чому ремонтувати літаки Боїнг треба саме в цьому обласному центрі і чому авіакомпанія збирається розвивати збиткові внутрішні рейси.

- Акціонер компанії YanАir Олексій Янчук заявляв, що в Житомирі планується масштабна реконструкція місцевого аеропорту. Навіщо вам це?

- Аеропорт вже довгий час не працює – повністю заріс травою. Це великий інвестиційний проект в регіоні. Нам допомагає і мер і губернатор. Хочемо створити базовий аеропорт для YanАir і майданчик для технічного обслуговування наших літаків. Також будемо надавати майданчик для базування літаків бізнес-авіації і відкриємо центр з підготовки пілотів. Вже почалася реконструкція, паралельно готуємо всю необхідну дозвільну документацію. У вересні збираємося приступити до сертифікації аеропорту.

- Про які інвестиції йде мова?

- Приблизно $ 15 млн на початковому етапі. Буде створено близько 200 робочих місць.

- Хто інвестор?

- Авіакомпанія YanАir.

- Хто буде літати з аеропорту?

- У першу чергу YanАir. Спочатку будуть виконуватися внутрішні рейси, пізніше – міжнародні.

- Коли аеропорт почне приймати рейси?

- Внутрішні рейси плануємо ще в цьому році (2014 – ПРМ). Міжнародні - через два роки (2016 – ПРМ).

- Судна якого типу зможе приймати аеропорт? Злітно-посадкову смугу плануєте реконструювати?

- Так, будемо подовжувати смугу - з 1700 метрів до, як мінімум до 2000 метрів. Після цього аеропорт зможе приймати літаки типу Airbus A320. Вартість реконструкції поки не назву – поки готуємо проектну документацію.

- Будете залучати інші авіакомпанії в аеропорт? Чому ви думаєте, що для польотів вони виберуть Житомир?

- Безумовно, якщо буде зацікавленість, ми готові співпрацювати з усіма. Насамперед аеропорт буде вигідний для бізнес-авіації. Поїздка від аеропорту Житомир, до Києва (метро Житомирська, Академмістечко) займає менше часу ніж з Києва в аеропорт Бориспіль. У Житомир прокладена чудова траса, а до бориспільської траси з правого берега Києва можна добиратися в пробках і годину і два. Крім того розраховуємо на бізнесменів, власників бізнес-джетів з регіону: Вінниця, Хмельницький, Рівне. Думаю для бізнес-авіації буде цікаво літати з цього аеропорту.

- Для чого вам в аеропорту сервісний центр? Що будете там ремонтувати?

- Перш за все літаки нашої авіакомпанії. Всі типи, які будуть у нас у флоті на момент введення аеропорту в експлуатацію злітно-посадкової смуги. Це літаки Saab, Airbus і Boeing.

- Схожий центр є у авіакомпанії Урга у Кіровограді. Це ваш конкурент?

- Ні. Вони зробили центр для себе, ми – для себе. У нас хороші ділові взаємини і ні про яку конкуренцію не йдеться.

- Який у вас зараз парк літаків?

- Два Airbus A320 і два Saab 340. Будемо розширювати флот. До кінця місяця оголосимо наші плани.

- Ви сьогодні презентували перший рейс Київ - Тбілісі з Жулян. В які ще міста має намір літати?

- Ми отримали призначення на рейси з Одеси в Софію і Бухарест. Швидше за все почнемо польоти на Saab 340 навесні. При цьому будемо продовжувати регулярні польоти з Києва до Одеси (два рази на день). У нас 100% виконання цих рейсів.

- Яка завантаження на цих рейсах?

- Залежно від дня тижня - від 60% і вище.

- А внутрішні маршрути будете відкривати?

- Так, в пріоритеті Львів і Харків. Швидше за все навесні. Будемо літати на Saab.

- Чи не розглядаєте Дніпропетровськ?

- Поки що ні. Ми розвивається авіакомпанія, всьому свій час.

- Чому закрили рейс з Чернівців до Києва?

- Він виявився економічно невигідним. Коли збільшимо парк літаків будемо розглядати варіант відновлення цього рейсу.

- Авіакомпанії кажуть, що внутрішні рейси збиткові. Ті ж ЮТейр і Візз Ейр закрили регулярні польоти всередині України. Для вас ці рейси вигідні?

- Про прибутковість поки не можна говорити. Внутрішні рейси надзвичайно дорогі, насамперед через високу вартості гасу, але ми поки тримаємо ці рейси. В Одесу влітку великий попит, нам цікавий цей пасажиропотік. Потрібно враховувати, що ми почали літати з травня, а літо це той період, коли у авіакомпанії формується основний дохід. Я не виключаю, що мій оптимізм з приводу внутрішніх рейсів до грудня значно зменшиться. У разі недостатнього завантаження, звичайно будемо коригувати розклад.

- Ваша цінова політика - це модель лоукоста, або традиційної авіакомпанії?

- Ми чисто традиційна компанія. В Одесу на годинному польоті ми годуємо пасажирів: гаряче (риба або м'ясо та напої). У нас ціни іноді дорожче, ніж у МАУ.

- Хто ваш пасажир?

- Це точка-точка (без пересадок) пасажир, який з Одеси летить у справах до Києва. Або киянин, який хоче швидко злітати на море.

- У вас в парку два літаки Airbus А320. Де ви їх плануєте задіяти?

- Чартерні програми, робота за кордоном. Ми беремо в лізинг літаки і передаємо їх на умовах "мокрого" лізингу (коли літак передається в оренду разом з екіпажем) для виконання чартерних рейсів в Європі. Нещодавно придбали в лізинг Boeing 737-300. Будемо використовувати його в "мокрому" лізингу, для польотів по регулярним рейсам в третіх країнах.

Довідка ЛІГАБізнес

Авіакомпанія Yanair отримала сертифікат на здійснення діяльності 26 липня 2013 року, в парку компанії два турбогвинтові літака Saab 340A і три Airbus A320. Статутний фонд 100000 гривень. Дозвіл на виконання польотів отримано 2 серпня 2013. Авіакомпанія виконує рейси з Києва та Вінниці, в Одесу, Тбілісі, Батумі і Тель-Авів. Засновником і власником компанії є росіянин Олексій Янчук. Він також був засновником іншого авіапроекту - киргизької авіакомпанії Eastok Авіа, що базується в Шарджі, ОАЕ (у 2007-му вона виступила одним із засновників киргизького оператора Kyrgyz Airways, в 2011 р перейменованого в Бішкеку повітря).

 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.