Як проектувати міста для соціальних змін: три принципи

Щоб міста і міські спільноти розвивалися по-справжньому активно і продуктивно, в містах має бути місце соціальним змінам. І іноді таке місце - це в буквальному сенсі простір для протестної акції або мітингу. Світова історія і навіть події останнього року показали, що час від часу подібні заходи необхідні для суспільства. Масума Генрі, виконавчий директор консалтингової фірми Artefact, виділила три основні принципи, яких необхідно дотримуватися при проектуванні простору соціального зміни, повідомляє сайт urbanurban.ru.

1. ДЕЛЕГУВАННЯ

Сама Генрі називає цей принцип agency: віра в здатність самого користувача, городянина приймати рішення і самому розуміти, що йому потрібно. Ті, хто створюють простори, зобов'язані ставити собі питання: чи дають вони городянину, будь він навіть людиною з маргіналізованих верств населення, відчуття самодостатності і можливості самій приймати рішення в просторі міста? Іншими словами, всередині міст необхідно будувати не тільки будинки і площі, а й мережу емпатії.

2. ДОСТУП

Доступність - це можливість для городянина легко і просто скористатися інструментами та сервісами, які пропонує простір. По суті, мова йде про проектування досвіду, на шляху до якого не повинно бути бар'єрів. Так, рутинні щоденні міські процеси можуть бути нудними, але саме на них варто звертати найбільшу увагу.

3. ДІЯ

Можливості та досвід не можуть привести до реальної зміни, якщо тільки у городянина немає можливості вжити заходів - тобто зробити дію. І це не так уже й просто: дизайн і проектування для дії - це розуміння того, як люди думають і поводяться. Досягти потрібного результату допомагають перевірка гіпотез і прототипування. 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.