Google перетворить Торонто на Smart City на основі великих даних

Google створила онлайн-імперію, вимірявши все. Кліки. GPS-координати. Перегляди. Трафік. Ресурс компанії – пце інформація про вас, яку вона обробляє, а потім використовує, щоб продати вам речі. Тепер компанія переносить цю реальну світову міць на основі даних в реальний світ. Google будує місто. Про це розповідає https://theidealist.ru/googlecity/  Оригінал: Wired https://www.wired.com/story/google-sidewalk-labs-toronto-quayside/

Державні чиновники зібралися в Торонто, щоб оголосити, що Sidewalk Labs, https://www.sidewalklabs.com/  дочірня компанія корпорації Alphabet, буде проводити реконструкцію на площі 12 акрів південно-східної набережної. Сьогодні в цьому районі розташовано кілька промислових будівель і паркувальних місць. Всього через кілька років тут буде технологічне співтовариство під назвою Quayside. Sidewalk Labs вже виділила 50 мільйонів доларів на проект, а Google перенесе штаб-квартиру в околиці Торонто. Як тільки компанія доопрацює концепцію, вона планує розширити перепланування на весь район набережної площею 800 акрів.

Це буде повністю збудований Google квартал, з відтінком канадського смаку. Sidewalk Labs обіцяє впровадити всілякі датчики повсюдно, збирати постійний масив інформації про трафік, рівень шуму, повітря, споживанні енергії, рух транспорту і вивезення сміття. Камери допоможуть компанії зрозуміти більш невловимі речі: насолоджуються люди життям в даному просторі? Як часто жителі звертаються до лікаря клініки при настанні сезону грипу? Чи є цей кут оптимальним місцем для продуктового магазину? Хто його покупці, місцеві жителі або приїжджі з іншого кварталу?

Сайт проекту https://sidewalktoronto.ca/

Виходячи з принципу «дані – нове божество», сповідуваного «Силіконової долиною», «Alphabet» об'єднує містобудування зі спробою досягти великих соціальних цілей. Історично це не працювало. Експериментальне планове співтовариство Walt Disney of Tomorrow - Epcot - померло разом зі своїм творцем, перетворившись в ігровій парк, а не життєздатне співтовариство.

Квартал Сондо в Південній Кореї не закінчено до 2020 року, але «розумне місто» вже не відповідає тим цілям, які декларувалися при його проектуванні. Бразильська столиця Бразиліа – це, в основному, робота одного архітектора Оскара Німейєра, і хоча вона удостоєна похвал за красу і масштаб, але не зовсім функціонує як місце. Ці спроби провалюються, тому що результат ніколи не відчувається досить людяним. Їм не вдається позбутися відчуття штучності, а не природного зростання.

«Проблема в тому, що це не місто» - говорить про Бразиліа британський учений Річард Бурдетт, фахівець з міського планування і соціолог. «Проблема не в тому, хороше місто або погане місто. Це просто не місто. У ньому немає інгредієнтів міста: брудних вулиць, людей, що живуть над магазинами, і офісів неподалік ».

Sidewalk Labs добре розуміє недоліки технологів, які будують міста, їх зарозумілий оптимізм, з яким вони вважають, що ви можуть зробити все набагато краще. Компанія наполягає: ця перепланування буде надзвичайно продуманим.

«Це не якась випадкова ініціатива» - розповів у вівторок голова «Алфавіт» Ерік Шмідт. «Це кульмінація майже 10 років роздумів про те, як технології можуть поліпшити життя людей».

Пропозиція по переплануванню набережної має спільноту, в якому кожна людина має свій власний аккаунт, «дуже безпечний персоналізований портал, через який кожен резидент звертається до державних послуг і державного сектора». Ви можете використовувати свій обліковий запис, щоб розповісти всім у будинку про плани на тренажерний зал або дати водопровідникові доступ до вашій квартирі, поки ви на роботі.

Додаток для картографування «фіксує місце розташування всіх елементів громадського простору в реальному часі» - ми говоримо про дороги, будівлях, благоустрій газонів і безпілотні літальні апарати. Будівництво буде визначати пріоритети пішоходів і велосипедистів, а не автомобілів, хоча «таксисти» і «фургони» будуть також враховуватися (компанія буде працювати з дочірнім стартапом Waymo, щоб врахувати особливості безпілотного водіння).

Буде перевірено нову концепція житла під назвою Loft, заповнену гнучкими просторами, які будуть використовуватися для будь-яких потреб спільноти. Використовуватимуться експериментальні будівельні матеріали, такі як пластик, збірні модулі та деревина замість стали. І так, Sidewalk Labs каже, що працює над всеосяжним планом конфіденційності.

Потім компанія покладеться на цифри. Дослідники даних Sidewalk Labs проаналізують дані про пожежі, щоб з'ясувати, що працює, а що ні. Будуть використані складні методи моделювання для імітації «сценаріїв і визначення більш досконалих дій. Ніхто не використовує цю лавку в парку, але що, якщо ми перемістимо її в більш сонячний кут парку? «Sidewalk очікує, що багато жителів будуть залучені ідеєю жити в місці, яке буде постійно поліпшуватися» - пише компанія в своїй проектній пропозиції.

Це спрацює тільки в тому випадку, якщо кварталу допоможуть самі жителі. Доброю новиною є те, що підхід Sidewalk Labs - швидкий, інтерактивний і заснований на спостережуваних фактах - повинен перш за все сприймати сигнали від людей, а не високі принципи дизайну. Насправді, це дуже важлива наукова робота: незважаючи на десятиліття наукових досліджень того, як працюють міста, вчені все ще стикаються з пробілами в даних.

Уряду переважно вручну і лише періодично збирають інформацію про те, як пішоходи використовують тротуари, а велосипедисти - велосипедну інфраструктуру. Sidewalk Labs можуть допомогти розібратися відразу в декількох питаннях.

Але цей квартал в Торонто буде крихітним містом, а не приватною компанією, тому Sidewalk Labs стикається з особливим викликом: створення місця, яке працює для всіх. Alphabet дуже хороший в тому, щоб збирати особисту інформацію та обробляти її з метою підвищення продажів. Але матеріал, в даному випадку, включає базові функції міста, такі як збір сміття, безпечні вулиці, ефективний громадський транспорт.

«Я думаю, що компанія повинна показати, що вона може надавати міські послуги, які не обмежуються інтересами білих чоловіків-мілленіарів» - говорить Сара Кауфман, яка вивчає транспорт і технології в Центрі транспорту Рудін в Нью-Йоркському університеті - «це означає врахування інтересів літніх, інвалідів, інших жителів будинків, яких приватні компанії зазвичай не помічають».

Sidewalk Labs наполягає, що вона хоче здійснити даний проект. У заяві говориться, що потрібен ще рік на переговори з місцевими політиками, керівниками міст, вченими і активістами. Коли місцевий репортер попросив генерального директора Ден Доктоффа розповісти про роботу його компанії до інтеграції з спільнотою в Торонто, він назвав цю спільнота «ненаситною». Трендове технічне місто, здатне обробляти дані, хоче враховувати побажання всіх. Але подолати доведеться ще безліч труднощів.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.