Пік автоволодіння: прогноз наслідків запровадження автопілотів

Дослідження, проведене Колумбійським університетом, показали, що з флотом з усього 9000 автономних автомобілів Uber може замінити всі таксі в Нью-Йорку – пасажири чекатимуть поїздки в середньому 36 секунд, а вартість складе 50 центів за милю. Така зручність і низька вартість зробить непотрібним володіння автомобіля, а автономне таксі за запитом – «хмарний транспорт» – швидко стане домінуючою формою пересування, витіснивши не тільки звичайні особисті авто, а й громадський транспорт.

Uber оцінюється в 41 мільярд доларів, а всього в США 171000 таксі. І якщо врахувати, що середня ціна автомобіля 25000, то розгортання всієї мережі обійдеться всього в 4,3 мільярда. Про це розповів Брайан Ванг у статті «Пік автволодіння близький: ми на порозі великого перелому» у березні 2017 року на сайті  Оригінал: nextbigfuture.com, російський переклад theidealist.ru

- Кількість автовласників росте з ростом глобального середнього класу. 3,5 мільярда людей або близько демонструють глобальний середній рівень, а до 2030 року цей показник може зрости до 5,5 мільярда;

- Безпілотні авто переламають криву зростання кількості автовласників і службових авто;

- Intel щойно оголосила, що витратить 15,3 мільярда доларів на покупку Mobileye (виробника компонентів для безпілотних авто);

- Компанія Qualcomm витратила 47 млрд. доларів на покупку компанії NXP, найбільшого постачальника автомобільних чіпів;

- Google, Uber, Ford, Tesla, Nvidia і інші докладають великих зусиль для створення власних безпілотних автомобілів

- Регулювання і закони

Пік автоволодіння: зростання і падіння числа автовласників

Згідно з прогнозом PwC, в 2020 році в світі буде вироблено 107,4 млн автомобілів. У глобальному масштабі в 2015 році було вироблено більше 90 млн авто, з них 73 млн. – легкові.

Зростання числа безпілотних авто буде означати, що для виконання багатьох завдань буде потрібно набагато менше як водіїв, так і легкових та вантажних авто.

- Переїзди

- Доставка товарів

- Некомутовані пасажирські перевезення

Довгострокові наслідки впровадження безпілотного авто можуть бути вражаючим. Price Waterhouse Coopers (PwC) прогнозує, що кількість автомобілів на дорозі скоротиться на 99%, в кількісному вираженні – скорочення з 245 мільйонів, до всього 2,4 мільйона автомобілів. Допоміжні пов'язані з автомобілстроеніем галузі, такі як автомобільний страховий ринок вартістю 200 млрд доларів, автомобільний фінансовий ринок вартістю 100 млрд доларів, 100-мільярдний ринок автостоянок і ринок автопродажів розміром більше 300 млрд доларів – впадуть, оскільки попит на їхні послуги випарується.

Nextbigfuture вважає, що скорочення володіння автомобілів буде відставати від фактичної відмови від використання особистих машин. Це пояснюється тим, що старші покоління будуть неохоче відмовлятися від володіння транспортними засобами, навіть якщо вони перейдуть на безпілотні авто для поїздок на роботу. У таких містах, як Гонконг і Нью-Йорк, як і раніше є право власності на автотранспорт, незважаючи на відмінний громадський транспорт та таксі.

В одній тільки Європі на частку автомобільної промисловості припадає близько 12 мільйонів робочих місць (включаючи пов'язані спеціальності); У США - понад 8 мільйонів, в Японії – понад 5 мільйонів.

За даними Бюро статистики праці, 884 тис. осіб зайнято у виробництві автомобілів і запчастин, а також 3,02 млн - у дилерській і експлуатаційної мережі. На вантажівки, автобуси, доставку і таксі припадає майже 6 мільйонів професіоналів. Практично всі ці 10 мільйонів робочих місць будуть ліквідовані протягом 10-15 років. У всьому світі це означає скорочення від 50 до 100 мільйонів робочих місць.

- усунення потреб у володінні автомобілів принесе трильйони додаткового наявного доходу;

- Підвищення продуктивності праці – надання працівникам можливості працювати при пересуванні на авто, може потенційно збільшити продуктивність на 12-20%, відповідно на стільки ж може вирости ВВП;

- ланцюжки поставок і переміщення товарів можуть бути значно більш ефективними;

- пробки зникнуть;

- дорожньо-транспортні пригоди, травми і смертельні випадки стануть рідкістю;

- існуюча пропускна здатність доріг може бути збільшена більш ніж в 5 разів;

- міста можуть бути трансформовані

- з віком багато людей похилого віку більше не можуть безпечно керувати автомобілем. Безпілотні авто допоможуть їм стати більш мобільними і незалежними.

За словами прес-секретаря AARP, до 2030 року буде більше 78 мільйонів чоловік старше 65  років, і дослідження показують, що чоловіки будуть «переживати» свої водійські здібності на 6 років, а жінки - на 10.

Профспілка працівників транспорту (транспортний союз робітників, TWU) наполягає на тому, щоб звільнити водіїв автобусів від покарання за загибель пішоходів на пішохідних переходах, що є невдалим прикладом «профспілкової сили», яка ігнорує інтерес громадськості. Законопроект TWU в міській раді підтримується 16 членами ради, багато хто з яких є одержувачами політичного внесків від TWU. Член ради І.Даніек Міллер, виступаючи в газеті «Дейлі Ньюз», навів як приклад травму водія автобуса, який недавно був заарештований за наїзд на 15-річну дівчинку в Уільямсберг. Він не згадав про травму молодий жертви, яка може втратити ногу в результаті аварії.

Автоматизація водіння має потенціал для порятунку понад мільйону життів на рік в глобальному масштабі в результаті скорочення смертельних ДТП.

Google стверджує, що роботизований автомобіль міг би:

скоротити кількість дорожньо-транспортних пригод на 90%;

скоротити витрачений час і енергію на 90%;

скоротити кількість автомобілів на 90%.

У 2009 році в США відбулося близько 5,5 млн. ДТП за участю 9,5 млн. автомобілів. Ці інциденти погубили 33 808 осіб, поранення отримали понад 2,2 мільйона, 240 тисяч постраждалих були госпіталізовані.

Підсумовуючи всі витрати, пов'язані з нещасними випадками, включаючи витрати на медичне обслуговування, матеріальні збитки, втрату продуктивності, судові витрати, затримки в поїздках, біль і втрачене якість життя, Американська автомобільна асоціація вивчила дані про зіткнення в 99 найбільших міських районах США і оцінила загальну суму витрат в розмірі 299,5 млрд. дол. США.

Дорожня пробка призводить до втрат 4,8 мільярда годин і 1,9 мільярда галонів палива в рік для міських американців. Це веде до втрати продуктивності на 101 млрд доларів і додаткові витрати на паливо.

Спільно використовувані безпілотні авто можуть скоротити витрати на таксі та транспорт в п'ять разів

Дорослий, який не вміє водити, може легко платити 4000 доларів на рік за транспорт. Зазвичай це фіксована виплата. Зниження витрат в п'ять разів буде означати 800 дол. в рік на транспорт.

Молоді люди (до 16 років), які не можуть їздити на машині, матимуть можливості пересування, відмінні від того, що їм пропонують батьки.

Суспільство отримає набагато більше чистого прибутку від безпілотних автомобілів.

Перетворення міст і шосе

У документі IEEE дається оцінка збільшення пропускної здатності автомобільних доріг.

Збільшення пропускної здатності дороги при використанні тільки датчиків становить близько 43%. Збільшення пропускної здатності дороги при використанні датчиків і засобів зв'язку між автомобілями автотранспортом становить близько 273%.

Поточна максимальна пропускна здатність становить 2200 автомобілів на годину на смугу шосе. Підвищення пропускної здатності автомагістралей також було проаналізовано в рамках Каліфорнійської програми PATH. Автоматизація дозволить скоротити проміжки перебування в транспортному засобі і скоротити відстань завдяки більш точному розрахунку шляху.

Згруповані автомобілі можуть забезпечити 400% -ве збільшення пропускної спроможності автомагістралі з 25-відсотковою маржею для злиття. Довші групи з меншими зазорами забезпечують кращий ефект. Велика місткість не завжди необхідна, і в значній кількості випадків можна використовувати великі проміжки і коротші групи. Угруповання також дозволить веденим автомобілів економити паливо.

Дорожня місткість може бути збільшена в чотири рази завдяки роботизованим авто. Це може підвищити продуктивність на 30%. Велика щільність трафіку і великі, більш продуктивні міські популяції можуть збільшити ВВП на 30%

Google сказали світу, що вже розроблені комп'ютерні технології водіння, які дозволять досягти подвоєння (або більше) пропускної здатності дорожнього полотна для авто. Вчені, схоже, не розуміють, наскільки велике це досягнення - вона може дозволити містам стати приблизно вдвічі більше, за інших рівних.

Рання робота учений Чікконе і Холл (1996) давали оцінку впливу щільності трафіку на продуктивності в США і довів, що подвоєння щільності при збереженні всі інші чинники збільшили середню продуктивність праці приблизно на 6%. Подальша робота Чікконе (1999) довела, що в Європі за інших рівних умов подвоєння щільності збільшує продуктивність на 5%. Третє дослідження (Харріс і Іоаннідес, 2000) застосовує логіку безпосередньо до міських районах, і також виявляє збільшення продуктивності на 6% при подвоєнні щільності.

У більш пізній роботі Дена Грехема (Ден Грем, 2005b, 2006) досліджується взаємозв'язок між збільшенням ефективної щільності (яка враховує час, що минув між бізнес-одиницями) і підвищенням продуктивності в різних галузях. Грехем вважає, що у всій економіці еластичність урбанізації (т. Е Реакції продуктивності на зміни щільності) становить 0,125. Це означає, що збільшення ефективної щільності на 10% при незмінності всіх інших факторів пов'язано зі зростанням продуктивності на 1,25% для компаній в цій галузі. Подвоєння щільності площі призведе до збільшення продуктивності на 12,5%.

Економіст Робін Хансон зазначив, що подвоєння населення в будь-якому місті вимагає зростання інфраструктури приблизно на 85%, чи це загальне дорожнє покриття, довжина електричних кабелів, водопровід або кількість автозаправних станцій. Така систематична 15-відсоткова економія відбувається тому, що, загалом, створення і експлуатація однієї і тієї ж інфраструктури при більш високій щільності є більш ефективним, більш економічно життєздатним і часто призводить до більш якісних послуг і рішень, які неможливі в менших містах. Цікаво, що така економія має і екологічний сенс: найбільші, розвинені міста є більш «зеленими», ніж їхні національні середні показники по викидах вуглецю на душу населення.

Витрати на дорожній рух в США становлять 100 мільярдів доларів

У США, використовуючи стандартні заходи підрахунку, втрати, пов'язані з пробками на дорогах, доходять до 101 млрд доларів через запізнення та вартість палива. Середня вартість приміських поїздок в 2010 році склала 713 дол. в порівнянні з 301 дол. в 1982 році, з урахуванням корекції на інфляцію

Шістдесят мільйонів американців втратили більш ніж 30 годин кожен через затримки у 2010 році. 1,9 мільярда галонів палива були витрачені даремно через затори на дорогах Затори на дорогах призвели до сумарних затримок в 4,8 мільярда годин.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.