Викидай права, ми на порозі великих змін

Дослідження, проведене Колумбійським університетом, про яке розповідається на платформі dirty, показало, що з флотом з усього 9000 автономних автомобілів Uber може замінити всі таксі в Нью-Йорку - пасажири чекатимуть поїздку в середньому 36 секунд, а вартість складе 50 центів за милю. Така зручність і низька вартість зроблять непотрібним володіння автомобілем, а автономні таксі за запитом - «хмарний транспорт» - швидко стануть домінуючою формою пересування, витіснивши не тільки звичайні особисті авто, а й громадський транспорт. Uber оцінюється в 41 мільярд доларів, а всього в США 171000 таксі, і якщо врахувати, що середня ціна автомобіля 25000, то розгортання всієї мережі обійдеться всього в 4.3 мільярда.
 
Основні тези:
 
- Кількість автовласників зростає з ростом глобального середнього класу. Сьогодні 3,5 мільярда чоловік демонструють глобальний середній рівень, а до 2030 року цей показник може зрости до 5,5 мільярда;
 
- Безпілотні авто зламають криву зростання кількості автовласників і службових авто;
 
- Intel  оголосила, що витратить 15,3 мільярда доларів на покупку Mobileye (виробника компонентів для безпілотних авто);
 
- Qualcomm витратила 47 млрд. Доларів на покупку NXP, найбільшого постачальника автомобільних чіпів;
 
- Google, Uber, Ford, Tesla, Nvidia і інші докладають великих зусиль для створення власних безпілотних автомобілів;
 
Пік автоволодіння: зростання і падіння числа автовласників
 
Згідно з прогнозом PwC, в 2020 році в світі буде вироблено 107,4 млн автомобілів. У глобальному масштабі в 2015 році було вироблено понад 90 млн авто, з них 73 млн. - легкові.
 
Зростання числа безпілотних авто буде означати, що для виконання багатьох завдань буде потрібно набагато менше як водіїв, так і легкових та вантажних авто.
 
Довгострокові наслідки впровадження безпілотних авто можуть бути приголомшливими. Price waterhouse Coopers (PwC) прогнозує, що кількість автомобілів на дорозі скоротиться на 99%, в кількісному вираженні - скорочення з 245 мільйонів до всього 2,4 мільйона автомобілів. Допоміжні пов'язані з автомобілебудівельноим сектором, такі як автомобільний страховий ринок вартістю 200 млрд доларів, автомобільний фінансовий ринок вартістю 100 млрд доларів, 100-мільярдний ринок автостоянок і ринок автопродажів розміром більше 300 млрд доларів - впадуть, оскільки попит на їхні послуги зникне.
 
Nextbigfuture вважає, що скорочення власників автомобілей буде відставати від фактичної відмови від використання особистих машин. Це пояснюється тим, що старші покоління будуть неохоче відмовлятися від володіння транспортними засобами, навіть якщо вони перейдуть на безпілотні авто для поїздок на роботу. У таких містах, як Гонконг і Нью-Йорк, як і раніше переважає право власності на автотранспорт, не дивлячись на відмінний громадський транспорт і таксі.
 
В одній тільки Європі на частку автомобільної промисловості припадає близько 12 мільйонів робочих місць (включаючи пов'язані спеціальності); У США - понад 8 мільйонів, в Японії - понад 5 мільйонів.
 
За даними Бюро статистики праці, 884 тис. осіб зайнято у виробництві автомобілів і запчастин, а також 3,02 млн - у дилерській і експлуатаційної мережі. На вантажівки, автобуси, доставку і таксі припадає майже 6 мільйонів професіоналів. Практично всі ці 10 мільйонів робочих місць будуть ліквідовані протягом 10-15 років. У всьому світі це означає скорочення від 50 до 100 мільйонів робочих місць.
 
- усунення потреб в володінні автомобілями принесе трильйони додаткового доходу;
 
- Підвищення продуктивності праці - надання працівникам можливості працювати при пересуванні на авто може потенційно збільшити продуктивність на 12-20%, відповідно на стільки ж може вирости ВВП;
 
- ланцюжки поставок і переміщення товарів можуть бути значно ефективнішими;
 
- пробки зникнуть;
 
- дорожньо-транспортні пригоди, травми і смертельні випадки стануть рідкістю;
 
- існуюча пропускна здатність доріг може бути збільшена більш ніж в 5 разів;
 
- міста можуть бути трансформовані;
 
- з віком багато людей похилого віку більше не можуть безпечно керувати автомобілем. Безпілотні авто допоможуть їм стати більш мобільними і незалежними.
 
Автоматизація водіння має потенціал для порятунку понад мільйон життів на рік в глобальному масштабі в результаті скорочення смертельних ДТП.
 
Google стверджує, що роботизований автомобіль міг би:
 
- скоротити кількість дорожньо-транспортних пригод на 90%;
- скоротити витрачений час і енергію на 90%;
- скоротити кількість автомобілів на 90%.
 
Спільно використовувані безпілотні авто можуть скоротити витрати на таксі та транспорт в п'ять разів
 
Дорослий, який не вміє водити, може легко витрачати близько 4000 доларів на рік за транспорт. Зазвичай це фіксована виплата. Зниження витрат в п'ять разів означатиме витрати на транспорт на рівні 800 дол. На рік.
 
Молоді люди (до 16 років), які не можуть їздити на машині, матимуть можливість пересування, відмінні від того, що їм пропонують батьки.
 
Суспільство отримає набагато більше чистого прибутку від безпілотних автомобілів.
 
Перетворення міст і шосе
 
У документі IEEE дається оцінка збільшення пропускної здатності автомобільних доріг.
 
Збільшення пропускної здатності дороги при використанні тільки датчиків становить близько 43%.
 
Збільшення пропускної здатності дороги при використанні датчиків і засобів зв'язку між автомобілями автотранспортом становить близько 273%.
 
Поточна максимальна пропускна здатність становить 2200 автомобілів на годину на смугу шосе.
 
Підвищення пропускної здатності автомагістралей також було проаналізовано в рамках Каліфорнійської програми PATH. Автоматизація дозволить скоротити проміжки перебування в транспортному засобі і скоротити відстань завдяки більш точному розрахунку шляху.
 
Згруповані автомобілі можуть забезпечити 400% -ве збільшення пропускної спроможності автомагістралі з 25-відсотковою маржею для злиття. Довші групи з меншими зазорами забезпечують кращий ефект. Велика місткість не завжди необхідна, і в значній кількості випадків можна використовувати великі проміжки і коротші групи. Угруповання також дозволить економити паливо.
 
Дорожня місткість може бути збільшена в чотири рази завдяки роботизованим авто. Це може підвищити продуктивність на 30%.

 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.