Три принципи планування міста для соціальних змін

Щоб міста і міські спільноти розвивалися по-справжньому активно і продуктивно, в містах має бути місце соціальній зміні. І іноді таке місце - це в буквальному сенсі простір для акції протесту або мітингу. Світова історія і навіть події останнього року показали, що час від часу подібні заходи необхідні для суспільства.
 
Масума Генрі, виконавчий директор консалтингової фірми Artefact, виділила три основні принципи, яких необхідно дотримуватися при проектуванні простору соціальної зміни. Про них розповідає онлайн-журнал UrbanUrban.ru.

 

1. Делегування
 
Сама Генрі називає цей принцип agency: віра в здатність самого користувача, городянина приймати рішення і самому розуміти, що йому потрібно. Ті, хто створюють простір, зобов'язані ставити собі питання: чи дають вони городянину, будь він навіть людиною з маргіналізованих верств населення, відчуття самодостатності і можливості самому приймати рішення в просторі міста? Іншими словами, всередині міста необхідно будувати не тільки будинки і площі, а й мережу емпатії.
 
2. Доступність
 
Доступність - це можливість для городянина легко і просто скористатися інструментами та сервісами, які пропонує простір. По суті, мова йде про проектування досвіду, на шляху до якого не повинно бути бар'єрів. Так, рутинні щоденні міські процеси можуть бути нудними, але саме на них варто звертати найбільшу увагу.
 
3. Дія
 
Можливості та досвід не можуть привести до реальної зміни, якщо тільки у городянина немає можливості вжити заходів - тобто зробити дію. І це не так уже й просто: дизайн і проектування для дії - це розуміння того, як люди думають і поводяться. Досягти потрібного результату допомагають перевірка гіпотез і прототипування. Принципи граммотного проектування, наприклад, застосовувалися в кампанії Black Lives Matter, яка розгорталася по всій Америці.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.