Одностороння вулиця в центрі міста: рекомендації NACTO

У середині ХХ століття багато 2-смугових центральних вулиць були перетворені в 1-сторонні шляхи для оптимізації операцій трафіку, зменшення числа конфліктів, а також аби створювати прямі точки доступу до новозбудованих міських автострад. Сьогодні багато з цих вулиць працюють значно нижче своєї потужності і утворюють великі порожні розриви у центральних територіях.

Тому багато міст перетворюють ці вулиці назад у двосторонні, однак ці широкі проїжджі частини можуть бути звужені, аби утворити велосипедні доріжки і транзитні коридори, які вимагають менше витрат і аналізу, а також оптимізовують використання вулиці як  громадського простору.

Недиференційований вуличний простір і широкі смуг руху може привести до більш високої швидкості і є неефективним використанням цінного вуличного простору.

Нинішня ситуація

Сучасний стан, показаний на малюнку, характерний для багатьох міських вулиць в центральній частині. Багато з цих вулиць були розроблені для 15-хвилинного пікового періоду і використовуються значно нижче своїх можливостей в інший час доби. Багато односторонніх вулиць в центрі міста мають смуги руху з підвищеною ємністю або з обмеженням паркування у години пік.

Велосипедисти на таких вулицях відчувають себе некомфортно, пересуваючись між транспортом, що швидко рухається, і зоною дверей. Паркування з обох боків вулиці може привести до того, що велосипедисти будуть рухатися непередбачувано, створюючи небезпечні умови як для автомобілістів, так і для велосипедистів.

Рекомендації

1. На вулицях міста з інтенсивним рухом громадського транспорту може бути об лаштована червона автобусна смуга на узбіччі або зсунута. Автобусні смуги вимагають відповідного виконання, адже без належного захисту можуть бути зайняті припаркованими автомобілями та вантажівками. Об'єднання автобусних смуг з автобуснии карманами, налання пріоритету при проходження світлофорів призводить до підвищення їх ефективності.

2. Аналіз існуючих обсягів трафіку визначить, чи можна прибрати смуги та перетворити їх на вуличні парковки, автобусні смуги, велодоріжки або розширити тротуари. Перетворення недостатньо використовуваних смуг руху для використання в інших цілях може усунути потенційні конфлікти на проїжджій частині та поліпшити керування дорожнім рухом.

3. Велодоріжка на вулиці з одностороннім рухом на лівій стороні знімає потенційні конфлікти велосипедистів з автобусним рухом і створює острівець безпеки для пішоходів, що зменшує час переходу для пішоходів.

4. В рамках повної реконструкції вулиці варто розглянути питання про розширення тротуарів, особливо якщо вони раніше були звужені на користь додаткових смуг руху.

Варіанти реорганізації односторонньої вулиці:

 

Приклад редизайну вулиці

У 2010 році вулиця 1-й Авеню в Нью-Йорку була перероблена з односторонньої вулиці, були додаді автобусна інфраструктура та острівці безпеки пішоходів. Завдяки редизайну не тільки вдалося знайти місце для велосипедистів, але й вкоротити довгі, небезпечні переходи для пішоходів. З тих часів ця вулиця стала моделлю для успішної трансформації основних проспектів міста.

До реконструції

Після реконструкції

Джерело - сайт nacto.org, переклад Платформа розвитку міст

Про NACTO

Національна асоціація посадових осіб у галузі міського транспорту (NACTO) –некомерційна асоціація, яка представляє великі міста щодо транспортних питань місцевого, регіонального та національного значення. NACTO розглядає транспортні відділи великих міст в якості ефективних і необхідних партнерів у регіональних і національних транспортних питаннях, просуванні їх інтересів у федеральних рішеннях.

Ми сприяємо обміну транспортними ідеями та передовим досвідом між великими містами, одночасно стимулюючи спільний підхід до ключових питань, з якими стикаються міста і міські райони. У коаліції міських транспортних відомств NACTO прагне до підвищення загального рівня практики проектування вуличного дизайну та транспорту шляхом створення спільного бачення, обміну даними, рівноцінного обміну на семінарах і конференціях, а також регулярного зв'язку між містами-членами. Ми вважаємо, що, працюючи разом, міста можуть заощадити час і гроші, і в той же час більш ефективно досягти поставлених цілей і завдань політики.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.