Бесарабська площа. Реорганізація транспорту та пішохідних просторів

Громадський проект відновлення Бесарабської площі як публічного простору, з облаштуванням наземних пішохідних переходів, пішохідної зони, парковки та зменшенням транспортних заторів.
 
Поточні проблеми Бесарабської площі:
 
1. Це найнавантаженіший транспортний вузол у центрі міста, водночас збудувати тут багаторівневу розв’язку неможливо через існуючі споруди
2. Як публічний простір площа практично мертва: майданчик перед Бесарабським ринком займають хіба асоціальні особи
3. По обидва боки Бесарабського ринку пішоходи регулярно змушені порушувати правила руху при переході через проїжджі частини
4. Розташовані на перших поверхах будівель у Бесарабському проїзді заклади не мають можливостей для розвитку через скупчення автомобілів та мінімум пішохідного простору тротуарів.
 
Перший етап: реорганізація наземних пішохідних переходів біля Бесарабського ринку
 
 
 
Проблеми:
 
1. На сьогодні існує проблема переходу пішоходів з тротуару непарного боку вулиці Хрещатик до майданчика перед центральним входом у Бесарабський ринок (перехід 1). У години пік понад 500 людей на годину переходять проїжджу частину у час, коли горить червоне світло для машин. Пішохідним маршрутом через підземні переходи користуються одиниці.
 
2. Водночас існує нерегульований пішохідний перехід біля бокового входу до Бесарабського ринку (перехід 2). Перехід набагато менш популярний, ніж стихійний перехід біля центрального входу. Окрім того, він розташований відразу за поворотом – водії мають обмежений огляд цього переходу.
 
3. Ще одне місце неврегульованого переходу пішоходами проїжджої частини – біля заднього виходу з Бесарабського ринку (перехід 3), в місті примикання вулиці Круглоуніверситетської.
 
Рішення:
 
1. Легалізувати перехід 1 як світлофорний регульований наземний перехід, що відкритий для переходу при забороні перетину автотранспортом Хрещатика. Встановити додаткові автомобільні світлофори перед пішохідним переходом. Для повороту направо встановити зелену стрілку – аби за відсутності пішоходів автомобілі могли виконати правий поворот на Хрещатик.
 
2. Легалізувати перехід 3 як нерегульований наземний перехід – фактично це є зміщений на пару десятків метрів перехід 2, який в такому разі можна ліквідувати.
 
 
Другий етап: перекриття Бесарабського проїзду з облаштуванням пішохідної зони
 
 
 
Проблеми:
 
1. Велика кількість світлофорів на Бесарабській площі через велику кількість конфліктних перетинів автомобільних потоків.
 
2. Перевантаження автомобілями Бесарабського проїзду – між ринком та Арена-Сіті, одночасно цей проїзд часто перетинають пішоходи у хаотичному порядку, між машинами.
 
3. Скупчення автотранспорту біля ТЦ «Мандарин-Плаза» – парковка у 2-му ряду, що створює затори у Бессарабському проїзді і далі на всій площі.
 
4. Складність організації наскрізного проїзду велосипедистів з бульвару Тараса Шевченка на бульвар Лесі Українки.
 
 
Рішення:
 
1. Перекриття Бесарабського проїзду для руху автотранспорту, організація пішохідної зони з виділенням місця для проїзду велосипедистів (у режимі пішохідно-велосипедної зони), поєднання з пішохідним майданчиком перед центральним входом до Бесарабського ринку. Об’єднана пішохідна зона може бути вуличним продовженням Центру сучасного мистецтва «ПінчукАртЦентр», розвиток отримають розташовані тут заклади громадського харчування.
 
 
 
2. Організація перед ТЦ «Мандарин Плаза» одностороннього руху в напрямку Хрещатика, за рахунок вивільнених трьох смуг руху організація наземного паркувального майданчика та додаткового озеленення.
 
3. Організація проїзду автотранспорту з бульвару Тараса Шевченка до бульвару Лесі Українки лише за одним маршрутом (синій), через початок вулиці Великої Васильківської та вулицю
Скоропадського замість двох існуючих (і через Бесарабський проїзд, червоний). Також менше
конфліктів буде для проїзду з вул.Басейної на вул.Скоропадського (зелений маршрут).
 
 
4. Скорочення одного світлофору для руху автотранспорту з бульвару Тараса Шевченка до бульвару Лесі Українки – правий поворот з вулиці Скоропадського на вулицю Басейну може бути беззупинковим.
 
 
5. Можливість організації наземного переходу через вулицю Басейну в місці примикання до неї вулиці Скоропадського (переходи 1 та 2, відкриті у різні фази), а також прямого велосипедного проїзду автотранспорту з бульвару Тараса Шевченка до бульвару Лесі Українки (синя лінія).
 
6. Можливість організації наземного переходу через вулицю Скоропадського у місці примикання до вулиці Басейної (переходи 3 та 4, відкриті у різні фази), світлофор має бути синхронізований з регулюванням виїзду з вулиці Шота Руставелі та/або працювати лише у непікові години.
 
Наступні заходи
 
1. Реконструкція площі Льва Толстого з перетворенням на Т-подібне перехрестя і створенням
пішохідної зони
2. Оптимізація односторонніх вулиць в районі Бесарабки зі зменшенням конфліктних точок перетинів потоків
 
Розробник проекту: Рада з урбаністики Києва. Жовтень 2015.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.