Набережна у Полтаві: ініціатива

Полтава – одне з міст-щасливчиків, котре розташувалося на березі мальовничої річки. Зазвичай набережні річок стають найбільш популярними місцями відпочинку не тільки для городян, а й туристів, тому місцева влада намагається сприяти розвитку інфраструктури в цих місцях. Полтава, на жаль, демонструє взагалі протилежну тенденцію.

Представники урбан-платформи «CityLab» вирішили привернути увагу громадськості до цієї проблеми. Вони розробили план розвитку набережної Ворскли, яка могла б стати потужною рекреаційною зоною обласного центру. Учасник CityLab, молодий архітектор Дмитро Козиренко, стверджує, що прибережна зона у Полтаві має великий потенціал. Про це розповідає Надія Руденко у статті «У Полтаві є річка. А чи є набережна?», опублікованій 19 травня на сайті energolife.info.

«Уже зараз у цьому місці відпочиває багато людей, але через всебічну байдужість територія із року в рік втрачає свої властивості, а ми в свою чергу ризикуємо втратити одну з найбільших зелених і рекреаційних зон у межах міста», - говорить Дмитро.

Архітектор підкреслює такі привабливі риси набережної як величезна площа території і чималий зелений масив, оточення житловими районами, пішохідна доступність для них, відносна транспортна доступність для всього міста і прилеглих територій.

 

Вивчивши досвід облаштування набережної в інших містах та врахувавши особливості природних умов та існуючої інфраструктури,  учасники CityLab пропонують виокремити на прибережній території Ворскли наступні зони:

Зона 1: Зона купального пляжу

Передбачається збереження функціонального призначення зони, втручання лише з метою підвищення якісного рівня благоустрою. Інфраструктурне наповнення відповідно до функцій купального пляжу.

Зона 2: Зона капітального будівництва

До цієї зони належать вокзал і привокзальна територія. Розробники концепції вважають, що на заміну неорганізованому простору,  бруду, невпорядкованій торгівлі і транспортним проблемам повинні прийти чистота, безпека, вільний рух транспорту, навігація для гостей міста.

Зона 3: Зона основного зеленого масиву

Зона мінімального втручання і облаштування, максимального збереження зелених насаджень. Можливі лише дрібні або пересувні об’єкти інфраструктури, або такі, що безумовно впишуться в ландшафт і не будуть виділятися. Призначена для тихого відпочинку невеликими компаніями.

Зона 4: Відкрита паркова зона

Масивні зелені насадження зазвичай є важливим атрибутом рекреаційної зони, але не обов’язковим. Існує багато прикладів вдалого облаштування відкритих рекреаційних просторів. Передбачається інфраструктурне навантаження більше, ніж в Зоні 3, але менше, ніж в Зоні 2.

Зона 5: Фестивальна зона

Назва умовна – слово «фестивальна» підкреслює значну відкриту площу зони, хоча за основу взята ідея, за якою цю зону можливо виділити під проведення масштабних заходів на відкритому просторі, у тому числі багатоденних фестивалів. Зараз місто не має подібної зони, у той час як вона могла б збагатити культурне життя міста і водночас підвищити його туристичну привабливість для туристів із інших міст і регіонів країни за рахунок проведення масових заходів.У вільний від заходів час частина зони могла б стати місцем для автокемпінгу.

Дмитро Козиренко вважає, що розвинута набережна могла б стати альтернативою полтавському Дендропарку. Звичайно, це все справа не одного року, але з чогось треба починати. Наразі необхідно популяризувати цю ідею, зацікавити в ній інвесторів та представників міської влади. Зокрема, проект розвитку набережної може стати конкурсантом на грант у «Бюджеті участі» та отримати в якості стартового капіталу до 600 тисяч гривень.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.