Нічний експрес у Києві: громадський проект

Петиція про запровадження нічного громадського транспорту у Києві набрала потрібні 10 тисяч голосів – і має бути розглянута Київською міською радою. Вперше ідея запровадження нічних автобусів була детально розроблена ще у 2013 році спільнотою «Київські проекти» – в процесі обговорень було напрацьовано основні принципи перевезень та 7 базових автобусних маршрути.

7 нічних автобусних маршрутів:

1 черга
Н1
– дублює червону лінію метро (крім м. Хрещатик, до якої 600 метрів), продовжена на Лісовий масив.
Н2 – дублює синю лінію метро (крім 5 центральних станцій, які візьме на себе маршрут Н6 та інші).
Н3 – дублює зелену лінію метро (в перспективі добудовану до Виноградара) (крім м. Золоті Ворота [зате з проїздом біля вокзалу], м. Бориспільська, м. Червоний Хутір).
Н4 – дублює жовту лінію метро (в перспективі побудовану). З'єднує Аеропорт, Вокзал, Поділ і Троєщину.
Н5 – заснована на старому проекті швидкісного трамваю Борщагівка-Ленінградська пл., проходить через Вокзал, Печерськ і продовжена до Дарницького вокзалу і ДВРЗ

2 черга (можна відкрити пізніше, доповнить основні 5 маршрутів)
Н6 – поєднує Куренівку, центр з 7 станціями синьої лінії метро, просп. Науки.
Н7 – дублює блакитну лінію метро (замість якої зараз планується швидкісний трамвай). Троєщина-Дарницький вокзал-Осокорки.

Всі маршрути, крім Н6, дублюють існуючі чи колись проектовані магістральні лінії транспорту, тобто на цих маршрутах гарантований пасажиропотік.
Н1, Н2, Н3 дублюють існуючі лінії метро, тому людям буде зручно орієнтуватися в маршрутах.

Маршрути проходять через великі нічні точки активності: Центральний Вокзал, Дарницький вокзал, Аеропорт «Жуляни», автостанції, центр, і з'єднують їх зі спальними районами.

7 маршрутів покривають значну частину міста, майже всю багатоповерхову забудову, якщо брати радіус пішохідної доступності 1,5 км. Покриті всі станції метро, окрім «Бориспільської» і «Червоного Хутора».

Найбільше маршрутів проходить вулицями Жилянська, Саксаганського біля Вокзалу. У цьому місці має бути хаб. Гарно освітлені зупинки зі схемою нічного транспорту, цілодобові кав'ярні (хоча біля вокзалу такі вже є зараз). Так там буде доволі людно і безпечно очікувати на автобус. Хаби також можна зробити біля м. Палац "Україна", м. Контрактова площа та в інших місцях.

Чому не можна зробити цілодобовим метро? Тому, що вночі проводяться різні ремонтні роботи, без яких ніяк.

Чому не можна зробити цілодобовими існуючі маршрути транспорту? Можна. В перспективі можна доповнити дані 7 маршрутів існуючими короткими. Вночі ж кращі довгі маршрути через все місто – адже вночі більша швидкість руху і відсутні затори, тому перебоїв у роботі довгого маршруту не повинно бути.

Чому саме автобуси? У електротранспорту можуть проводитись нічні ремонтні роботи, до того ж потрібно в першу чергу дублювати метрополітен.

Вартість проїзду має бути більшою, ніж вдень.
Севастополь – 6 грн (вдень 3 грн)
Вінниця – 3.50 грн (вдень 2.50 грн)

Для Києва можна 6 грн, і 10 грн якщо з пересадкою. Або ж 8 грн за талончик, дійсний певний час (на будь-яку кількість пересадок).
Оплата, певно, нічними талончиками відповідної ціни.
Завдяки високій вартості проїзду і повній відсутності пільговиків, а також меншій кількості зупинок на світлофорах, зупинках і заторах, маршрути будуть прибуткові для перевізника.

Графік роботи – 23:00 – 6:00. Інтервал – для початку 15-30 хвилин, а далі залежно від пасажиропотоку на маршруті.

Інтервал має бути меншим:

- в ночі з п’ятниці на суботу і з суботи на неділю

- на початку ночі (до 2:00) та з раннього ранку (з 04:00)

- в теплу пору року (травень-вересень)
Розмір автобусів залежить від пасажиропотоку, але наповненість не має перевищувати 70-80%, для маршрутів першої черги – великої місткості, другої черги – середньої місткості.

Система безпеки: автобуси мають бути обладнані «тривожною кнопкою» виклику поліції, бути обладнаними GPS і підключеними на загальноміську диспетчерську.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.