3-D моделювання історичних міст

 

Створення віртуальних тривимірних моделей історичних об’єктів та навіть містечок вже перетворюється на реальність сьогодення. Напевно, зовсім скоро поряд з черговою частиною «Зоряних воєн» у кінотеатрах можна буде переглянути «Прогулянку по Києву 1913 року» або «Подорож вулицями Старого Львова у XIX столітті». Перші подібні проекти вже реалізуються в Україні – так, наприкінці 2015 року завершився дворічний проект "Шляхами штетлів. Об'єкти єврейської культурної спадщини в транскордонному туризмі" www.shtetlroutes.eu

Основна мета проекту – вивчення та популяризація історичної спадщини єврейських містечок прикордонних земель України, Білорусі та Польщі, що має високий потенціал для розвитку культурного туризму. Тут історичні цікавинки дуже слабко відомі як потенційним туристам, так і місцевим мешканцям, при тому, що багато євреїв з усього світу має своє коріння на цій землі, і значна їх кількість охоче б відвідали місця походження своїх предків.

В рамках проекту було здійснено опрацювання існуючих історичних ресурсів, результатів досліджень і публікацій з єврейської спадщини у регіоні, дослідження на місцевості, розробка екскурсійних турів історичними місцями єврейської спадщини в Польщі, Білорусі та Україні, а також одного міжнародного маршруту, книжки-путівника місцями єврейської спадщини в регіоні на основі зібраних відомостей та  серія навчальних курсів для туристичних гідів. Найвидовищнішим же було створення 15-ти віртуальних тривимірних макетів історичних містечок.

 

Дивитися відео тривимірної моделі Жовкви 18-го століття

Провідний партнер проекту:

Осередок «Брама Ґродська — Театр NN» (Люблін, Польща)
вул. Ґродська, 21, 20­112 Люблін, Польща

Партнери проекту:
Гродненський державний університет ім. Янки Купали (Гродно, Білорусь)
Новогрудський музей історії та етнографії (Новогрудок, Білорусь)
Центр соціальних та ділових ініціатив (Яремче, Україна)
Рівненський центр маркетингових досліджень (Рівне, Україна)

Координатор проекту: Еміль Маюк
e­mail: emil@tnn.lublin.pl
тел.: (+48 81) 532 58 67

Проект фінансується Європейським Союзом в рамках Європейського інструменту сусідства та партнерства в рамках Програми прикордонного співробітництва «Польща - Білорусь – Україна».

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.