Школа майбутнього відкрилася в Фінляндії

Круто змінили навчальний процес в школі Saunalahti, яка знаходиться в фінському місті Еспоо. Почнемо з того, що сама будівля виглядає вельми феєрично: при погляді на неї і не подумаєш, що це школа – більше схоже на музей сучасного мистецтва. Тут архітектори з VERSTAS Architects відійшли від нудної планування і поділу на класи. Про цей унікальний проект розповідає сайт http://surfingbird.ru/surf/shkola-budushchego-otkrylas-v-finlyandii--m1c3726e3?_st=99d21461a95874d615302e8558e#.VuBhO9Ltmkr .

На 10500 квадратних метрів знаходяться початкова і середня школи, дошкільне відділення, будинок молоді, театральний зал, їдальня, бібліотека, спортивний зал і багато іншого. Навчання проходить в розслабленій атмосфері. Кожна дитина сидить як хоче і де хоче, а спілкування між учнями під час уроку заохочується.

Більшість уроків будується на командно-проектній роботі. На офісному стільці на коліщатках, відрегульованому по зросту школяра, можна відкотитися в будь-який кінець класу. Бажаючі можуть прилягти на диван, підсунувши до себе приставний столик для ноутбука. Роль класної дошки виконує ноутбук, підключений до загальної мережі.

Їдальня – це місце зустрічі всіх учасників освітнього процесу. Також там знаходиться сцена. Під час концертів, зустрічей, свят і фестивалів їдальня стає великим залом для глядачів.

Шкільне подвір'я максимально підготовлене для того, щоб діти могли гуляти на великій перерві. Воно розбите на майданчики для різних вікових груп.

Вечорами школа перетворюється в дозвільний і спортивний центр для всіх жителів мікрорайону. Тут відкриваються майстерні, спортивні зали та клуби за інтересами.

Для оздоблення інтер'єрів та фасадів будівлі архітектори використовували екологічні природні матеріали, які створюють комфортну теплу атмосферу. Зовнішня цегляна кладка школи з навчальною метою покладена різними способами, місцями безладно, щоб дітям хотілося помацати цеглини. А там, де можна погратися і відволіктися (у вестибюлі, на сходових майданчиках), стіни розмальовані в яскраві кольори. У кожного класу свій хол особливого кольору, заблукати неможливо.

Відкриті простори тісно пов'язані з майданчиками внутрішнього двору, виділеними для кожної вікової групи, але є частиною єдиного цілого. Творці проекту вважають, що якщо поставити паркан, то будь-якій дитині захочеться бунтувати, тому в школі двір відкритий. І, звичайно, немає ніяких охоронців і рамок металошукачів. Так, є відеокамери, але заходи безпеки непомітні.

Взаємодії з навколишнім середовищем допомагають широкі вікна, що виходять на вулицю. Галереї для учнів розташовані уздовж вікон, які виходять в шкільний двір. Так діти не відчувають себе замкнутими в чотирьох стінах.

У таких школах, які відійшли від класичної форми навчання, у дітей активно підвищується успішність і знижується кількість неврозів, властивих шкільного віку. Крім того, вони змінюють соціальну ситуацію в районі в цілому, тому що дають людям розвиватися в будь-якому напрямку в майстернях, клубах за інтересами та спортивних комплексах.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.