Дитячий садок-ферма у В’єтнамі

В'єтнам історично аграрна країна, однак тут здійснюються зміни, вона рухається до виробничої економіки,  – і це позначається на навколишньому середовищі. Посухи, повені і засолення земель поставити під загрозу поставки продовольства, в той час як численний мототранспорт викликає щоденні затори і забруднення повітря в містах. Швидка урбанізація позбавляє в'єтнамських дітей зелених земель і майданчиків, і, таким чином, контакту з природою. Архітектурний портал http://www.archdaily.com розповідає про унікальний проект дитячого садка-ферми, реалізований у 2013 році у в’єтнамському місті Б’єнхоа на півдні країни, столиці провінції Донг Най.

Створення дитячого садка-ферми є викликом, аби протистояти цим питання. Дитячий садок загальною площею 3800 кв. метрів розташовано поруч з великою взуттєвою фабрикою і розрахований на 500 дітей працівників підприємства. Будівля задумана у вигляді безперервного зеленого даху, діти отримують досвід у питаннях продовольства та сільськогосподарської діяльності, а також великий майданчик просто неба.

Зелений дах утворює потрійне кільце, оточуючи три двори всередині як безпечні ігрові майданчики. Всі основні функції розміщуються під цим дахом. Як дах знижує на дворі, він забезпечує доступ до верхнього рівня і городів наверху – місце, де діти вчаться важливість сільського господарства і відновлення зв'язок з природою. Нещодавно експериментальний город був реалізований на даху, тут висадили п'ять різних видів овочів на площі 200 кв. метрів як сад для сільської освіти.

Будівля складається з безперервної вузької смуги з двома боковими вікнами, які забезпечують максимально перехресну вентиляцію і природне освітлення. Крім того, тут всебічно застосовується енергозберігаючі технології архітектурні та механічні: зелений дах в якості ізоляції, зелений фасад як затінення і сонячний нагрів води. Ці пристрої зроблені наочно і відіграють важливу роль у дитячій освіти. Очисні прилади переробляють стічні води для зрошення зелених насаджень та туалетів.

В результаті дитячий садок працює без кондиціонерів в класах, незважаючи на розташування у складних умовах тропічного клімату. За результатами роботи протягом перших 10 місяців будівля зберігає 25% енергії і 40% прісної води в порівнянні з аналогічними спорудами, суттєво знижуючи експлуатаційні витрати.

Будівля призначено для дітей з низьким рівнем доходів заводських робітників, тому бюджет будівництва є досить обмеженим. Таким чином, комбінація місцевих матеріалів (цегли, черепиці) і низькотехнологічних методів будівництва дозволила звести до мінімуму вплив на навколишнє середовище, а також сприяти розвитку місцевої промисловості. Завдяки цьому вартість будівництва одного квадратного метра складає всього 500 доларів США, включаючи обробку та обладнання, яке закуповували на конкурсній основі на в'єтнамському ринку.

Архітектор: з бюро Vo Trong Nghia Architects

Провідні архітектори: Vo Trong Nghia, Takashi Niwa, Masaaki Iwamoto

Проектна команда: Tran Thi Hang, Kuniko Onishi

Консультант з зеленого будівництва консультант: Мелісса Мерріуезер

Фотографії: Gremsy, Hiroyuki Oki

Переклад з англійської

 

 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.