Реновація промислового кварталу Берлін-Кепенік для життя

Берлін-Кепенік був заснований в 1923 році під назвою «Glanzfilm AG». Кепенік - район Берліна, що вважався ідеальним для хімічного виробництва через свого розташування по берегу Шпрее. У 1927 році там влаштувалася компанія «Кодак».

Арт-директор Інституту міста Одеса Костянтин Ємельянов на своїй сторінці у фейсбуці розповів про досвід перетворення занедбаної промзони у сучасний житловий район.

Після Другої світової війни територія комбінату опинилася в радянський зоні окупації, і, незважаючи на протести фірми «Кодак», він був націоналізований. Основною причиною подальшого занепаду комбінату є не стільки об'єднання Німеччини, скільки різке скорочення обсягів виробництва фотоматеріалів через впровадження цифрової фотографії.

Зараз цей район активно переробляється під житлові апартаменти і таунхауси. Зовнішній вигляд промислових будівель дбайливо зберігається і наповнюється новими функціями. Тут з'являються городи, дитячі майданчики, зелені зони. Будь-яка територія повинна працювати, і ніхто так, як німці – це розуміють. Квартири здаються практично порожніми (але в ідеальному стані: опалення, комунікації, домофони і білі стіни без вади в квартирах). Молодим парам, часом, доводиться купувати всі меблі, аж до умивальника або унітазу.

Район достатньо віддалений від центру Берліна, тому важливою складовою, є транспорт. Усередині самого передмістя курсує швидкісний трамвай. Пройшовши 15 хвилин через парк або проїхавши на велосипеді, можна пересісти на гілку метро, що веде до центру міста.

Це дуже показовий і цінний приклад облаштування старих територій та збереження духу. Нікому і в голову не прийшло б зводити тут висотки на догоду тимчасовій наживи.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.