10 принципів хорошого дитячого майданчика

У нас прийнято лаяти погані дороги, черги в школі, сміття на вулицях – але при цьому практично ніхто не помічає жах у себе на подвір'ї. Більш того, це не просто жах, а пряма загроза для майбутнього покоління! Дитячі майданчики повинні познайомити дитину з навколишнім світом, навчити оцінювати свої сили через гру, отримати в безпечних умовах перші синці, навчити прекрасного - дати поштовх для розвитку, але у дворах ставлять прісні різнокольорові убозтва для галочки. Про це розповів урбан-блогер Аркадій Гершман.

Гарна дитяча зона - результат великої роботи архітекторів, дизайнерів, психологів і самих дітей. У нас же рішення варто за чиновником з одним каталогом майданчиків, а батьки оцінюють дитячий простір виходячи з кількості кольорів. У підсумку виходить творчо стерильне яскраве середовище, що виключає фантазію і можливість отримати навіть найменшу травму. Якщо людина не має можливість відчути страх і біль від своїх помилок в дитинстві, то вона це з радістю компенсує в дорослому віці. Яскравий приклад - молоді водії, які останні роки масово б'ються в місті і на трасах.

Давайте розберемося, як відрізнити хороший майданчик від поганого!

1. Зонування по віковим групам

Майданчик має залучати дітей різного віку, нерозумно вважати пісочницю ідеальним майданчиком для 15-річного хлопця. Зазвичай майданчик ділиться на три зони: для зовсім маленьких, дітей постарше і підлітків.

2. Особистий простір

Підхід "якщо ти дитина - то ти повинен бути серед натовпу дітей, ти не можеш бути особистістю, поки не виріс" помилковий критично. До 2 років можна розрізняти вже 12 різних типів характеру у дитини: хтось більше любить самотність, а хтось бути в центрі уваги. Тому потрібно створювати як відкриті зони, так і напівзакриті. За пісочницю в центрі містечка проектувальника потрібно відправляти працювати на автобусну зупинку.

3. Сценарії гри

Не потрібно придумувати за дітей, чим вони будуть займатися - залиште їм свободу уяви! Замки, поліцейські машинки або кораблики в більшості випадків – плід фантазії чиновника, який забув про своє дитинство і вважає панельний сірий будинок ідеальним житлом.

Чому діти люблять грати з піском? Тому що він не ставлять рамок і можна творити. Дитячий майданчик повинен повторювати цей принцип.

4. Природні кольори і матеріали

Метод «пофарбовано, значить красиво» добре працює лише в армії - не треба з дитинства привчати дітей до кітчу й несмаку. Через гру дитина повинна дізнатися про світ навколо, тому найкраще застосовувати природні кольори і матеріали.

Пам'ятайте, що смак привчається з дитинства, а яскраві кольори або невдала їх комбінація можуть нашкодити дитині.

5. Покриття

Покриття майданчиків може бути різним, але чим вище висота можливого падіння - тим краще повинна бути амортизація. Гумове покриття лише один з підвидів, який у нас кладеться з масовим порушенням. Якщо коротко, то гума повинна амортизувати, а для цього її шар повинен бути мало не 10 см. У нас же кладе пару сантиметрів на асфальт - таке покриття зробить лише гірше при падінні.

Перед вибором кольорів покриття запитайте себе, чому діти із задоволенням бігає босоніж по траві, посміхається на піщаному пляжі або з радістю грає вдома на ламінаті. Може справа не в кольорах, а в якості середовища навколо?

6. Паркани

Не потрібно привчати з раннього дитинства дітей до в'язниці і розвивати агорафобію.

Невеликі огорожі мають право на існування тільки навколо містечка для самих маленьких або у вигляді чагарників по периметру всієї дитячої зони.

7. Рельєф

Рельєф майданчика не повинен бути плоским. Земляні гірки легко замінять всі містечка і привчать дітей до природного середовища. Дерева теж важлива частина гарного майданчику. Не тільки в якості захисту від дощу і вітру, але банально для хованок і вирізання букв на стовбурі.

8. Місце для батьків

У дитячих містечок зазвичай дві групи користувачів: діти і їх батьки. Формально про перших зазвичай думають, а других викидають - так робити не треба.

Лавки або столики по периметру майданчика покращить карму чиновника і архітектура майданчика. Краще їх робити під деревами або в вигляді альтанки. Особливий шик передбачити невелике кафе з туалетом і столиками поруч.

9. Зимове використання

Все-таки ми живемо в північній країні, тому без зимового використання ніяк.

10. Запитуйте дітей

Чому драбинка зроблена з одного боку, гірка з іншого, чому саме така ширина площадки, навіщо майданчику 5 типів містечок? Проектувальники і чиновники придумали для себе ідеальні майданчики, але не запитали тих, для кого все це робиться - в цьому ключова помилка.

Залучення дітей для проектування середовища вельми популярний інструмент на Заході, який гарантує дитячі посмішки і любов до місця. Так що питати, аналізувати і втілювати!

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.