Секрети чистоти європейських вулиць

Вулиці європейських міст нашим співвітчизникам видаються надзвичайно чистими, яку б країну вони ні відвідали. І дійсно: прибиранню вулиць в Європі присвячується багато часу і сил, і повсюдно, а не тільки в столицях і великих містах. Основний секрет чистоти доріг і вулиць Європи можна угледіти в тому, що в цьому відношенні жителі населених пунктів суворо дотримуються норми і правила, в тому числі негласні, з підтримання порядку. Про це розповідає Катерина Паерели у виданні griffin.ua

Є загальна норма прибирання, діюча на території основних європейських держав - обов'язкове автоматизоване і ручне миття доріг, тротуарів і бордюрів. Прибирання відбувається щодня до 21,00, і зазвичай воно проходить в три етапи: спочатку евакуатор прибирає неправильно припарковані машини, потім проїжджає автопилосос, втягуючий пил і бруд, а вже слідом йому повільно рухається поливомийна машина.

Звичайно, кожна країна має свої переваги, і прибирають вулиці різними способами. Багато в чому мають значення традиції країни, ступінь розвиненості клінінгової галузі в ній, наявність або відсутність вітчизняної техніки, а, отже, і вартість прибирання вулиць для місцевих муніципалітетів. Безумовно, має велике значення і громадська думка про чистоту на вулицях міст. Так, наприклад, в Іспанії існує спеціальна Організація Споживачів, яка регулярно інспектує міста на чистоту і порядок, культуру громадян, а також проводить опитування городян, збираючи думки.

Великобританія вважається родоначальницею професійного клінінгу, це високорозвинена індустріальна країна і великий постачальник готової промислової продукції, в тому числі прибирального інвентарю і клінінгової хімії. Це країна, що має цілий науковий комплекс, присвячений прибиранню - Британський Інститут клінінгових наук (BICS). У всьому світі відомі британські марки «Nilfisk», «PremiereProducts», «Limpion», «Numatic», «Granwax», «Prochem» та інші.

Прибиранням вулиць в Лондоні займається пилосос-фургончик; популярними для прибирання вулиць є моделі «Boschung» (Швейцарія), «Bucher» (Швейцарія-Німеччина), «Джонстон» (Великобританія). З останніх розробок для чистих вулиць європейських міст стануть підмітальники від «Nilfisk» - «City Ranger» або «підмітальник».

Зовні пилосос-прибиральник дуже віддалено нагадує свого пращура - «пирхаючого Біллі», створеного інженером-винахідником Хьюбертом Бутом на початку XX століття для внутрішньо-кімнатні прибирання. Однак сучасний агрегат чистить не внутрішнє оздоблення будинків, а вулиці. Треба сказати, його робота масштабна, але ідеальної чистоти від нього все одно не добитися. Слідом за «Біллі»  обов'язково слідували вуличні двірники, які управляють більш дрібними машинами – ручні підмітальні машини чи обладнані бензиновим двигуном, які підбирають дрібне сміття, що лишилося.

У Франції та Німеччині вулиці миють за допомогою поливальних машин звичайною водою. У Парижі, зокрема, двірники за допомогою двох шлангів промивають вулиці під великим напором. Німеччина - один з лідерів світового ринку поставки збиральної техніки та хімії: всім відома найбільша компанія «Karcher», а також «Bosch», «Vileda», «Colubmus» та інші. Великі холдингів «Kiehl» і «Dr.Schnell» забезпечують клінінгову галузь різноманітним інвентарем та миючими засобами.

Для літньої прибирання Німеччина виробляє «Karcher ICC 1» і «ICC 2» - це невелика, але потужна модель прибиральної машини. У найбільш великих містах у німців прийнято мити прибудинкову територію біля будинку з використанням, як правило, екологічно чистих хімічних засобів. «Kiehl», «Pudol», «Vermop», «Мейко» - найбільших виробників різних розчинів і абразивів для миття поверхонь в Німеччині. Це фактично міжнародні підприємства з головними офісами в Німеччині, які продовжують удосконалювати розробки і лінійки продуктів з обробки каменю, асфальтовий, плитковий, тротуарні покриття.

У Швейцарії полегшенням праці співробітників прибирання всіх галузей займається світовий лідер ринку професійного клінінгового обладнання - «Сleanfix», а також «Boschung», «Taski», «Trimex Консалтинг» та інші. Компанія «Сleanfix» випускає свої підмітальні машини з механічним приводом, акумуляторні підмітальні машини і аксесуари до них. У самій Швейцарії вулиці прибираються вкрай ретельно і особливо взимку. Швейцарські снігоприбиральні машини «Віктор Мейли AG» широко використовується в країнах, де традиційно прибирання снігу є нагальною необхідність, в тому числі і в Україні.

В Італії, де клінінг також добре розвинений, випуском промислової збиральної техніки, в тому числі випуском садових і вуличних пилососів займається компанія «Delfin». Їй належить таким моделям, як «Крамер LS Compact», «Little Wonder Pro Vac», «Fiorentini Супер VAC 306S» і многий інший. Не можна не відзначити компанії «Борма УТОС», «Elsea С.п.А.» і «Allegrini». Менш витратна для муніципалітетів, але досить значні трактора-пилососи від південнокорейських колег з «Kioti» останнім часом можна побачити за прибиранням листя та газони італійських міст.

Зимовий період приносить проблеми снігових заметів і крижаних кірок і на дороги Європи. Хімічні реагенти в боротьбі зі снігом і льодом в європейських країнах використовувати не прийнято. В Європі країни, змушені боротися зі снігом і льодом, використовують такі методи:

1) фрикційний метод - в хід йде пісок або кам'яна крихта;

2) метод шведського вченого Торгейр Ваа - метод «гарячий пісок»;

3) рідше використовуються альтернативні реагентні хімікати - хлорид магнію, сечовина, кальцієво-магнієвий ацетат.

У приальпійських, холодних районах Німеччини - Швабії та Баварії, снігу випадає досить багато, тому правила по очищенню вулиць від снігових заметів і криги вельми суворі. Кожен господар-домовласник зобов'язаний самостійно очищати тротуар і доріжки у свого житла, і він же відповідає за відсутність травмоопасності для пішоходів на своїй території. Досить однієї скарги владі для того, щоб недбайливого громадянина притягли до відповідальності.

Що стосується випадків, коли місто виявляється надто завалене снігом, мерія має повне право залучити всіх водіїв автомобілів-позашляховиків для громадських робіт з розчищення вулиць. На автомобілі кріпиться спеціальні сигнальні ліхтарі та збиральні насадки, за допомогою яких машинам легше розчищати замети.

 Ухилитися від такої «повинності» не можна, оскільки в мерії є список зареєстрованих позашляховиків і їх господарів. Крім того, спроба ухилитися загрожує власник автомобіля штраф. Виїжджають водії джипів вже в п'ять-шість годин ранку, слідом за збиральною технікою.

Слід зазначити, що вулиці чистяться за спеціальним планом, розробленим мерією міста. Першими очищаються головні магістралі і дороги, що зв'язують важливі для функціонування населеного пункту установи або ведуть до важливого адміністративним об'єктів.

При першому ж випаданні снігових опадів на перехрестях доріг в Європі з'являється контейнери з піском. Власники навколишніх будинків будуть посипати ним обмерзлі доріжки і вулиці, а з потеплінням спеціальний всмоктуючий пилосос проїде по місту і повністю видалить пісок. У багатьох європейських країнах відмовляються і від цього, вважаючи за краще вчасно вивозити надлишки сніжної маси.

Отже, європейський досвід доводить, що чисті дороги влітку і взимку - не розкіш, а необхідна умова цивілізованого, комфортного, приємного життя будь-якого міста, а також привертає людей для переселення з інших регіонів, туристів і гостей. А світовий клінінговий ринок сьогодні надає найширші можливості для того, щоб в кожному місті не тільки Європи, але і України панували чистота і порядок.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.