Як працює найкращий трамвай у світі

У 1965 році через економічну кризу в Норвегії і посилення позицій паливних лобі, завершились швидкоплинні роботи зі знищення всіх трамвайних колій в місті Берген - у другому за величиною місті Норвегії. Але вже в 1970-му році, було знову піднято питання про реформування громадського транспорту і тоді ж з'явилися перші проекти трамвайних сполучень. Про те, як працює сьогодні сучасний трамвай Бергена розповідає російський блогер Данило Суботін.

Потреба в громадському транспорті в Бергені стояла дуже гостро. Перш за все - через складний ландшафт, де автобуси не справлялися з навантаженнями пасажиропотоку і мінливим рельєфом. Наявність тунелів могли б істотно зменшити навантаження на вулиці, але ефективний проїзд по ним можливий тільки рейковим транспортом.

Тільки в 1995 році, у світ вийшов новий проект, який знайшов підтримку в Адміністрації міста. Проекту дали добро і виділили кошти для здійснення проектних і підготовчих досліджень.

У 2005 році доопрацьований план остаточно був затверджений правлінням міста і щедро профінансований з державного бюджету, а також з фонду коштів, виділених для будівництва окружної автомагістралі. Право власності, підтримання і подальше розширення ліній, а також рухомого складу, було покладено на компанію Hordaland County, яка контролюється товариством з обмеженою відповідальністю Bybanen AS. Обслуговування ситеми було покладено на місцеву транспортну компанію Skyss.

У 2006 році було розпочато будівництво системи на південному напрямку. 22 червня 2010 був відкрито I-у ділянку - 15 станцій на дистанції в 9,8-км (6.1 миля) від центру міста до району Нестун (Nesttun) через залізничний вокзал, автовокзал, футбольний стадіон клубу «Brann», будинок-музей Едварда Гріга і церкви Фантофт. Другу 3,6-кілометрову (2.2 миль) ділянку до торгового центру Lagunen відкрили в червні 2013 року. На даний момент ведеться будівництво третьої ділянки до аеропорту Бергена, відкриття якої планується в 2017 році. Крім того, ведеться активне обговорення про розширення мережі на північ і нової лінії на південь.

Інтервал руху в пік - 8 хвилин, увечері - 20. Повна вартість одного квитка 35 норвезьких крон, яким можна скористатися в міських автобусах і приміських електричках (всередині міста).
Рухомий склад Variobahn від Stadler має довжину 32 метри з 4 зсувними дверима з кожного боку. Максимальна швидкість на відкритих ділянках 70 км / год, до 50 км / год на вулицях міста і 25 км / год в депо. Повна місткість - 212 пасажирів, з яких 84 сидячих. Само собою є і "плюшки" - табло, автоінформатори і безкоштовний Wi-Fi.
 
 
Поява трамваїв на вулицях Бергена викликала змішані почуття у городян. «Бергенські дебати», як їх охарактеризував мер міста Гуннар Бакке (Gunnar Bakke), велися неодноразово і довго - аж до закликів до проведення референдуму з питань розвитку транспортної системи та її фінансування. Нині ділянка, що будується фінансується з оплати за проїзд по кільцевій дорозі - це теж викликає масу обурень. Але вже зовсім іншого характеру: жителі північних і західних районів Бергена обурені несправедливістю - вони не можуть використовувати переваги системи.
 
 
Цікаві факти:
 
• Норвезький національний канал NRK, активно бере участь в суспільно-політичному житті населення, провів експеримент, в ході якого, заміряли час проходження з околиці міста до його центру на таксі і трамваї. Трамвай прийшов першим, з величезним відривом.
• Уряд міста з цікавістю вивчав наслідки введення в експлуатацію першої черги трамвайної гілки і ставленням до проекту городян. Серед 10'000 опитаних респондентів знайшлося лише двоє, хто висловив невдоволення від присутності трамваю в місті.
• Більше 30% від загальних коштів, виділених на будівництво трамвайної мережі, буде вилучатись з прибутку, отриманого від експлуатації платних автомобільних доріг.
• Відвантаження трамваїв і поставка їх на рейки, з трала відбувалася не на території трамвайного депо, а на прямій ділянці вулиці, вночі, бо вагон-поїзда доставляли в зібраному вигляді. Довжина трала не дозволяла виробляти маневри на території депо.
• Для того, щоб не було нудно їздити в тунелях, для пасажирів, влаштована світлова інсталяція на стінах тунелю.
• Трамвайна лінія обладнана системою автоматичного блокування. Всі світлофори, на перетинах з автомагістралями, регулюють транспортний рух на користь трамвая.
• Графік руху вагон-поїздів відстежується електронними системами планування маршруту. Точність прибуття трамваїв лежить в межах 20-ти сек. від призначеного розкладом часу.
• У тунелі "Fantofttunnellen" трамвай рухається зі швидкістю 90-95 км / год.
• Лінія Бергенского трамвая (ЛРТ) отримала в 2011 році нагороду як найкраща в світі.

 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.