Як у світі зносили естакади

Поки одні міста будують розв'язки, інші - зносять. В цьому немає нічого дивного - адже містобудівні помилки треба, по-перше, визнавати, а, по-друге, виправляти. Багато міст світу розпрощалися з бетонними монстрами часів автомобілізації - і тепер на їх місці громадські простори, хаби громадського транспорту, звичайні міські вулиці, привабливі не лише для автомобілістів. Російський урбан-блогер Ілля Варламов зібрав підбірку прикладів "було-стало" з різних міст світу, де зникли багаторівневі розв'язки.

Честнат-стріт, Провіденс, США. Естакаду над вулицею розібрали при перенесенні старого міжрегіонального шосе 195.

 
Провіденс, США. Естакаду над вікенд-стріт також демонтували в рамках перенесення шосе 195. Сталь, використана при будівництві естакади, була продана на металобрухт, а асфальт був перероблений для інших доріг.
Сан-Франциско, США. Естакаду над Біл-стріт прибрали, щоб переорієнтувати район на пішоходів і зробити його більш доступним.
Марсель, Франція. У припортовому районі другого за величиною міста Франції естакаду над вулицею Quai du Lazaret демонтували з тих же намірів.
Ріо-де-Жанейро, Бразилія. Тут замість прибережної естакади розбили цілу пішохідну площу і невеликий парк, а автомобільний рух поки що сховали в тунель. 
Сеул, Південна Корея
Сеул, Південна Корея
Сеул, Південна Корея
Париж, Франція. Тут в рамках будівництва трамвайної лінії T3 знесли відразу кілька естакад на бульварі Массена.
Париж, Франція
На цьому знімку видно, як широке шосе перетворили в міську вулицю з трамваєм і газонами. До речі, трамвай повернувся в центр Парижа тільки в 2006 році, і його розвиток триває.
Осло, Норвегія. По самому центру міста раніше проходила трансскандинавська траса, але тепер там побудували діловий район Штрихкод і створили величезний суспільний простір. Трасу перемістили і прибрали під землю, а вздовж району зараз будують трамвайну лінію.
Будапешт, Угорщина
Даллас, США. Замість гігантського шосе місто отримало Клайд-Уоррен-парк. Будівництво парку почалося в 2009 році. Більшу частину  коштів на його будівництво, порядку 50 мільйонів доларів, вдалося зібрати завдяки пожертвам людей. Ще по 20 мільйонів виділили уряд і приватне партнерство. І близько 17 мільйонів отримав парк на поліпшення транспортної інфраструктури. Парк Клайда Уорен в Далласі був відкритий в 2012 році. Нову зелену зону створили над шосе Вуделла Роджерса. Простір дуже великий. В результаті трансформації тут з'явилися міський та дитячий парки, ботанічний сад, павільйони, читальний зал, ресторани, фонтан, сцена в центрі парку, бігові доріжки та ігрові зони.
Ліон, Франція
Ліон, Франція. Ще в 60-х роках вулиця Гарібальді була розроблена як швидкісна траса для того, щоб полегшити автомобільний рух в центрі міста. Але все змінюється. Проект з перебудови вулиці передбачав багато змін: зменшення кількості смуг руху, озеленення уздовж доріг, зручні тротуари, перехрестя і велодоріжки, острівці безпеки.

 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.