Трамвайний Карлсруе. Як виглядає депо зсередини?

Продовжуючи розповідь про  трамвайну систему німецького міста Карлсруе, блогер Олександр Шутюк у своєму ЖЖ показав ту   її складову, яка схована від звичайних користувачів, але без якої нормальна робота була би неможливою -  трамвайне депо.

Загалом у Карлсруе є три трамвайних депо і найбільшим серед них є ось це депо на Вікінгерштрассе 36, у якому обслуговуються та ремонтуються всі вагони, що є в місті. 

Першим на теритоії зустрічає ось такий старенький вагон. До речі - пагорб з вітряками на задньому плані це рекультивоване міське сміттєзвалище.

 В'їзд до цеху-профілакторія.

Сервісна техніка на території.

У одному комплексі з майстернями знаходиться офісна будівля, де працюють інженери.

Інтер'єр офісного крила.

Серед картин та робочих оголошень на стінах висить відбиток долоні попереднього керівника, за правління якого трамвайна система Карлсруе виросла у кілька разів та стала міжміською.

Крім того у коридорах можна побачити макети старих трамваїв.

Вид з вікна на територію.

Цех-профілакторій, де проводиться первинний огляд та миття вагонів.

 

Прямо під цехом є ще один технічний поверх у якому серед  опалювального, вентиляційного та іншого обладнання зберігається під плівкою чималий макет депо

Оскільки половина тутешніх трамваїв їздить залізничними рейками, на них поширюються вимоги Дойчебана до якості колісних бандажів. Відповідати цим вимогам, економлячи при цьому час, допомагає верстат, який обточує колісні бандажі, не знімаючи візки з вагона. Таке обладнання є далеко не у кожному трамвайному депо.

Обточення бандажів потрібне для того, щоби ліквідувати різноманітні нерівності на колесі, які утворюються під час їзди та викликають вібрації. Звісно, що під час обточення діаметр колеса зменшується і після певної кількості циклів бандаж замінюють на новий.

Цим пристроєм контролюють параметри колісних бандажів. У вагонів, що їздять залізничними коліями, обточку бандажів проводять щомісяця.

В'зд на мийку.

Запасні лижі пантографів для різних моделей. Загалом в депо тримають запас основних запчастин, щоби мінімізувати простої при поломках.

Диспетчерська, що контролює пересування вагонів територією депо, знаходиться тут же за скляною перегородкою. Буває, як виявилося, всяке - спокійні періоди змінюються такими, коли аварії можуть траплятися одна за одною. Запам'яталася історія про те, як якось взимку після прочистки колій на території депо водій вирішив перевірити результат, занадто сильно розігнався та зійшов з рейок в кривій, збивши при цьому кілька опор контактної мережі.

Ремонтна майстерня.

На кожній колії є підйомники, що можуть піднімати вагони як разом з візками, так і "ширшим хватом" для їхнього демонтажу.

Коли потрібно зняти з вагона візки, то використовують іншу секцію підйомника, а сам візок викочують райками на ремонтну дільницю. Праворуч видно тимчасові візки, на яких вагон пересувають, коли основні зняті чи несправні. Особливо весело, коли з їх допомогою доводиться тягнути вагон, що поламався на міжміському перегоні вдалині від депо - це гарантує виснажливий виїзд евакуаційної бригади та безсонну ніч, адже швидкість руху в такому випадку має бути не більше 20 км/год. і періодично треба робити технічні зупинки для огляду їхнього стану.

Призначення цих сіток - запобігати падінню робітників, що працюють на даху з електрообладнанням. Довгі червоні циліндри при цьому заповнюють проміжок між сіткою та бортом вагона.

Дільниця ремонту візків.

Колеса не суцільно-металеві, а збірні і між зовнішньою та внутрішньою частинами викладається буферний шар з гумових прокладок для більш м'якого та тихого ходу.

Кузовна майстерня.

У дверях кожного вагона стоять датчики, що рахують пасажирів, так що трамвайники Карлсруе точно знають, скільки людей перевозять. Також нижні відкидні сходинки обладнані датчиком, який блокує закривання дверей, якщо на ній хтось стоїть.

Фарбувальна камера.

Окрім трамвайних є і суто автомобільний цех, який частково виконує функцію комерційного автосервісу.

Колись цей цех був суто автобусним, але, у зв'язку зі скороченням автобусного парку, його перепрофілювали і тепер ця площа не простоює, а приносить додатковий прибуток.

Ще один цікавий апарат - рейковий тягач для буксирування трамваїв по території депо.

Завдяки баласту цей малюк важить без малого 10 тон і може керуватися як з кабіни, так і дистанційно за допомогою пульта.

 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.