Вулиці для всіх

Існує  думка, що вулиці існують тільки для машин. Якщо ми кудись їдемо на машині, то смуга повинна бути широка, щоб буферна зона згладжувала побоювання водія. Звичайно ж має бути менше світлофорів з переходами і більше парканів уздовж вулиць. Ще повинні бути парковки, та так, щоб можна було під'їхати прямо до дверей. В реальності ж автомобільна мрія з дорогами замість вулиць і паркуванням замість громадських зон просто вбиває місто і людей, при цьому комфортніше водіям не стає. Поступово світ змінює свою думку, роблячи вулиці не тільки для автомобілів.
Російський блогер Аркадій Гершман наводить черговий  приклад з цифрами швидкого і недорого способу перевтілення вуличної функції від верховенства автомобіля, до вулиці для всіх.
 
Це Рейнір-авеню в Сіетлі. Раніше вона була такою:
 
 
 
Точніше велика частина вулиці такою і залишилася, але в 2015 році шматок вулиці був переразмічений за сучасними стандартами.
Пілотна ділянка виглядає так:
 
 
 
 
 
Що змінилося
 
Як будь-якому поважаючому себе місті себе, в Сіетлі є програма нульової терпимості до смертейна вулицях - Vision Zero. Основний принцип програми простий - люди помиляються. Щоб помилки водіїв не забирали людські життя, треба заспокоювати трафік і знижувати можливість помилки людини інфраструктурою. Наприклад, якщо зробити острівець безпеки і звузити проїжджу частину біля пішохідного переходу, то зменшення буферної зони і викривлення траєкторії руху підсвідомо змусить людину за кермом пригальмувати. Транспортних прийомів дуже багато, але в цьому випадку зробили ось що:
 
 
Раніше було кілька рядів по всій довжині, десь була парковка. Тепер з'явився один безперервний ряд руху прямо в кожному напрямку і смуга для поворотів посередині. Перед світлофорами зробили поворотні шлюзи, а на найбільш завантажених ділянках з'явилася виділена смуга для тролейбусів (але тільки в 1 сторону).

Також була знижена дозволена швидкість з 50 км / год до 40 км / год

Що це дало

Трафік став спокійнішим. Якщо раніше на Рейнер-авеню постійно фіксували перевищення швидкостей, в тому числі більш ніж на 15 км / год, то тепер таких випадків стало набагато менше:
Менше швидкість - менше аварій - легше наслідки. За основу взяли усереднену статистику по ДТП за 10 років до старту пілота і за минулий рік. Всього стало на 15% менше аварій, серйозних аварій на 30%, а з пішоходами та велосипедистами - на 40%. Що найголовніше - в аваріях ніхто серйозно не постраждав і не загинув:
 
Через тестову ділянку проїжджає 5870 машин і 13000 пасажирів громадського транспорту. Після перефарбовування вулиці і введення виділеної смуги, кожен пасажир став втрачати на 3 хвилини менше. У зворотний бік, де немає виділеної смуни, час не змінилося:
 
Час проїзду для особистого транспорту  збільшився не набагато і в межах прогнозу місцевого Дептрансу:
Чому це було зроблено
 
Все просто - заради безпеки і зручності. Місту невигідно втрачати людей на вулицях і тролейбуси в пробці.
 
 
На небезпеку вулиці вказували місцеві жителі, бізнес і громадські організації, які закидали місто петиціями і виходили на вулицю з вимогою зробити її безпечною. Місто їх почуло.
 
Що далі
 
Пілотний проект визнаний вдалим - вулиця стала працювати краще для всіх. Департамент транспорту Сіетла прямо так і написав в звіті. Зараз в розробці проект поліпшень для південної частини вулиці, реалізація запланована на 2018 рік.
 
Продовжиться збір даних і аналітика поточної пілотної зони. Не все виходить з першого разу, тому від доробок після реалізації нікиди не дітись. Так, на поточній ділянці вже після проведення робіт довелося робити два додаткових пішохідних переходи.
 
 
Висновок
 
Робити вулиці для всіх можна швидко і недорого. Зробити розмітку і поставити стовпчики - не граніт класти. Це ефективний метод, який можна використовувати в будь-якому місті.

 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.