Магія перерозмітки

Минулого року в американському Окленді перерозмітили частину вулиці Телеграф авеню і підвели перші підсумки для пішоходів, велосипедистів, автомобілістів і бізнесу. Це приклад того, коли за справу беруться фахівці в галузі транспорту і міської мобільності. Про нову розмітку розповів у своєму ЖЖ російський урбан-блогер Аркадій Гершман.
 
 
Частина Телеграф-авеню без нової розмітки
 
 
 
Інша частина вулиці, нова розмітка була нанесена в квітні 2016
 
 
 
Що змінилося: місцями прибрали одну смугу,  смуги, що залишилися для руху звузили, зробили острівці безпеки і виступи біля переходів, скривили в деяких місцях траєкторію і захистили велосмуги паркуванням. Схематично, було-стало:
 
 
 
 
Менше ніж за рік кількість велосипедистів на вулиці зросла на 78%, пішоходів - вдвічі. Пробок більше не стало, зате водії стали дотримуватися швидкісного режиму і не їздити швидше 40 км / год, а число ДТП знизилося на 40%. Для порівняння, на ділянці вулиці без нововведень 85% водіїв їдуть швидше дозволеної швидкості. Бізнес теж залишився у виграші: продажі уздовж вулиці виросли на 9% і відкрилося 5 нових точок тяжіння. Всього лише фарба, а такі перемоги.
 
 
За рахунок чого відбуваються всі ці зміни? Водії починають їхати обережніше, коли дорога вузька і не пряма як стріла - цей ефект впливу інфраструктури на поведінку водія відомий давно. У містах і країнах з безпечною інфраструктурою таке є всюди. Плюс змінився транспортний попит з машин на інші види транспорту. Велосипедисти поїхали активніше по вулиці зі зрозумілих міркувань - тепер менше шансів, що їх зіб'ють в загальному потоці. Цей плюс відзначило більше половини користувачів. З пішоходами приблизно аналогічно - міське середовище стало більш дружелюбним за рахунок невеликих швидкостей і скорочення відстані для переходу небезпечних місць (тобто проїжджої частини). Іншими словами, стало безпечніше і тихіше. У звіті навіть говориться, що якщо раніше пішоходи чекали в середньому 4 машини на переході, поки їх пропустять, то тепер перша ж машина зупиняється. Ну а бізнес йде за покупцями, а пішоходи і велосипедисти витрачають більше - це науковий факт.
 
 
Є й проблеми: деякі автолюбителі за звичкою паркуються на велосмугах і не вистачає антикарманів для автобусів. Тому наступним кроком буде встановлення гумових стовпчиків вздовж доріжки, локальне фарбування небезпечних місць та антикармани. Повністю доробити вулицю обіцяють в 2019 році.
 
 
Листівка, вільний переклад: Упс, ви стали на велосмугу. В майбутньому будьте уважнішими і паркуйтесь перед буфером.
 
У США зараз процес переосмислення міста йде дуже швидко: на це є попит у людей і є розуміння фахівців про тупиковість розвитку автомобільного руху. Практично щомісяця якесь місто обмежує швидкісний режим, вводить пріоритет безпеки пішоходів і малює велосмуги. І це не дивлячись на велику роботу з усіма зацікавленими сторонами: муніципалітет і департамент працюють з приватним бізнесом, мешканцями, некомерційними організаціями автомобілістами і так далі. Це затягує процес, але зате дозволяє врахувати всі сторони  і напрацювати наукову базу. 
 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.