У Чехії тестують революційний принцип оплати проїзду в громадському транспорті

У чеському місті Ліберець випробовують новий підхід до оплати за проїзд в громадському транспорті, про це розповідає портал новин Vinegret. Замість квитків, що діють певний час з моменту активації, пасажирам запропонують платити тільки за ті зупинки, які вони дійсно проїхали.
 
 
«Ми часто стикаємося із ситуацією, коли люди не користуються громадським транспортом, оскільки не хочуть купувати квиток заради двох-трьох зупинок. Вони вважають це несправедливим, так як за ті ж гроші могли б проїхати через усе місто. Нова технологія вирішить проблему і дозволить залучити нових пасажирів», - розповів директор місцевого транспортного підприємства Лубош Вейнар.
 
Принцип дії нової системи «сheck in - check out» простий. Пасажир реєструє у спеціальній онлайн-системі будь-який свій електронний девайс (смартфон, планшет, «розумний» годинник), після чого вносить в «особистий кабінет» певну суму, або «прив'язує» аккаунт безпосередньо до банківської карти.
 
Перед посадкою в трамвай або автобус йому потрібно лише запрограмувати пристрій Wi-Fi або Bluetooth. Встановлені всередині салону сканери «впізнають» пасажира і фіксують на якій зупинці він увійшов і вийшов. Система збереже історію всіх поїздок і надасть пасажиру повний звіт. З якою періодичністю будуть списуватися кошти (за кожну поїздку, або за підсумками дня) і за яким тарифом - на даний момент невідомо.
 
В даний час випробування новинки тільки почалися. Вони проводяться без участі пасажирів.
 
«Ми розраховуємо, що пілотний проект в реальних умовах буде запущений протягом трьох, максимум п'яти років. Ідею просуває Міністерство транспорту Чехії, яке хоче, щоб в майбутньому ця технологія працювала по всій країні всюди - в поїздах, міських автобусах, трамваях, метро, ​​рейсових автобусах і навіть на річковому транспорті. Загалом, скрізь, крім літаків », - заявив Їржі Яншта, представник компанії Abirail, яка розробляє інноваційну систему.
 
За його словами, фахівцям потрібно чимало попрацювати, щоб переконати громадськість у точності технології.
 
«Ми повинні представити  технічне рішення, щоб люди не відмовлялися платити, стверджуючи, що програма включилася сама і насправді ні на якому трамваї вони не їхали. Нам також відомо про побоювання, що система може помилково зареєструвати смартфон, якщо людина буде їхати на машині поруч з автобусом. Ми повинні пропрацювати всі ці питання і представити повністю готовий продукт, щоб у людей не було сумнівів », - додав Яншта.
 
Про інтерес до нової системи вже заявили інші чеські міста. Так, Прага планує почати тестувати її на початку 2018 року.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.