Місто принца Чарльза

Вже понад чверть століття на своїх володіннях  принц Чарльз будує місто Паундбері, про нього розповідає Аркадий Гершман у своєму ЖЖ.
 
 
 
Традиційно у членів королівської сім'ї Великобританії є свої землі, які приносять їм основний дохід, Чарльз не став винятком - він лендлорд «герцогства Корнуольского», це 135 тис. акрів (близько 550 кв. км.) земельних ділянок, розкиданих по всій країні. З цього числа була обрана ділянка в 400 акрів (близько 162 га) для  особистого міста принца Уельського, який будується виходячи з його вподобань в архітектурі і міркувань про прекрасне.
 
 
 
 
Так, це повністю нове місто - старт проекту Паундбері був у 1988 році, коли Чарльз призначив головним архітектором люксембурзького фахівця Леона Кріера, відомого теоретика і практика Нового урбанізму, до реалізації ж приступили в 1990 році.
 
 
 
 
З 400 акрів під забудову потрапляє 250, на території яких буде жити близько 6000 чоловік. Уже сьогодні в місті проживає близько 3000 чоловік, повна реалізація проекту запланована на 2025 рік.
 
 
 
Як можна помітити, погляди принца дуже консервативні. Але це не новина, ще до старту проекту Чарльз вельми однозначно висловлювався про сучасну архітектуру і був затятим консерватором в плані забудови, він навіть написав про це книгу «Образ Британії», де вихваляв душевність старого способу життя. Тому Паундбері вийшов з імітацією історії і повним співвідношенням з принципами Нового урбанізму.
 
 
 
 
Людський масштаб міста, висока щільність, змішана забудова, пішохідна і велосипедна доступність, використання місцевих історичних матеріалів і навіть вулиці не прямі, а хвилясті - складно сказати, що цьому місту немає і 30 років.
 
 
 
Основним "якорем" міста виступає підприємство по виробництву сухих сніданків, але це не мономісто - по всьому місту розкидані офіси, а у багатьох будинків є торгово-громадські перші поверхи. Приблизно половина населення зайнята саме в невеликих фірмах.
 
 
 
 
В архітектурі є певний стиль, але при цьому будинку різноманітні як за формою і наповненню, деякі навіть відходять від червоних ліній вулиць.
 
 
 
 
 
Якщо говорити про ціну нерухомості, то в середньому це $ 160-320 тис., а великий будинок може обійтися і $ 800 тис. Третина всього житлового фонду відноситься до класу доступного житла, субсидованого державою. Серед покупців, до слова, дуже багато пенсіонерів.
 
 
 
 

 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.