Новобудови Швейцарії: стиль та рішення

Швейцарію вважають одним із взірців сучасного планування міста - вулиць, громадських просторів та й сучасної архітектури. Російський блогер Олександр Мостовой у своєму ЖЖ  розповів про основні принципи планування новобудов по-швейцарські та навів низку прикладів. 
 
 
- Стандарти інфраструктури та вулично-дорожньої мережі. Це те, що приваблює людей. Зручність і людиноорієнтованість. ДЕСТи SN norm і TED norm. 
 
- Чистота і відсутність перевищення ГДК по токсичним викидам, відсутність шуму. У містах Швейцарії, як і в центрі Лондона, більшість вулиць двосмугові. Однак сьогодні навіть це сусідство з дорогою гості Швейцарії і самі швейцарці починають вважати небажаним. Односмугова дорога з обмеженням швидкості в 20-30 км / год сьогодні для них краще. Зрозуміло, нікому при здоровому глузді в Швейцарії або Великобританії не прийде на розум будувати цілі мікроквартали поруч з багатосмуговими фрівеямі.
 
- Наявність зеленого транспорту. Присутність багатьох речей людина не помічає так, як їх відсутність. Наприклад, роботу системи опалення, можливість викидати сміття. Роботу транспортної системи. Багато новобудов Швейцарії зводяться навколо вже готової системи громадського транспорту. Зелений НОТ і електрички є важливою складовою частиною комфортного життя і фактором безпеки здоров'я і довголіття. У своїх старих статтях я показував дорогі об'єкти нерухомості, які обов'язково включали в себе на рендера, як би ненароком, що проїжджає трамвай, хоча господарі нових квартир з легкістю можуть дозволити собі будь-яку престижну машину. Ось щоб трамваї додавали в рекламу новобудови це я бачив, але щоб автобуси чи маршрутки ...
 
- Малоквартирне житло. Сьогодні масова забудова цементними гетто невиразних розмірів і поверхів, популярна з післявоєнного часу років до 70-80-х, в Європі закінчилася. Швейцарія теж пережила цей етап. Але вже кілька десятиліть навіть економ клас є малоквартирним в нашому розумінні.
 
- Будівельні та архітектурні стандарти. У Швейцарії в цій галузі діють власні стандарти SIA norm. Насправді різниця між елітним і економ житлом в Конфедерації практично повністю відсутня! Будують дуже добре все. Стандарти єдині. Найвища точність і акуратність будівництва всюди. Будь то 8-ми поверховий будинок з доступним, за швейцарськими мірками житлом, або елітний будинок на 2-4-6-8 квартир. Різниця тільки в наявності якогось фітнесу або сауни. І крапка. Стіни, покриття "шуба" і фарба на них, вікна, труби, коридори, правильна геометрія, розміри кімнат - все однаково. Ніякої різниці немає.
 
 
Чудова двосмугова вузька дорога перед вікнами. Вона не псує вигляд і виконує свою функцію максимально ефективно, без єдиного зайвого квадратного метра асфальту. Швейцарці не люблять витрачати гроші на стадіони асфальту
 
 
 

Будинок з "бійницями". Цікаве рішення для вікон і бокової сторони балкону. Внизу на фотографії підземний сміттєвий контейнер. Тільки побутове сміття без скла,  батарейок, картону і лампочок. Батарейки та лампочки здаються в магазині, а для скла, металу і картону треба пошукати відповідні контейнери неподалік від місця проживання.

Під'їзд.

 

А так виглядає майбутня новобудова економ класу. З торців будинку ми можемо бачити вітальні з панорамними вікнами. Звичайний міський будинок.

Ще один відмінний проект. Все дуже стильно і красиво. 

Грамотна організація простору в житловій зоні.

Звичайний старий під'їзд 60-70-х.

А ось новобудови!


 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.