Мінська Концепція безпеки дорожнього руху на 2016-2020 роки

У Мінську узгоджена і проходить затвердження міська Концепція безпеки дорожнього руху на 2016 - 2020 роки.
У ній передбачено безліч нововведень: структуризація вулично-дорожньої мережі, розвиток зон платного паркування, обмеження доступу автомобілів у двори, системний контроль за освітленням в аварійно-небезпечних місцях, зниження швидкості автопотоку острівцями, переходами і перехрестями-плато, звуженням проїжджої частини,а також електронна система контролю порушень ПДР.
 
Які проблеми безпеки на вулицях міста все ще залишаються невирішеними?
 
 
Він з ходу привів наступний приклад:
 
 
- Візьмемо МКАД, де в добу проходить до 80 тисяч машин. Тут одна з основних проблем - вибігають на проїжджу частину пішоходи.
Частково вирішити питання планується, встановивши найближчим часом огорожі другої групи. Тобто наявні посеред траси стануть вище.
 Ідеальним рішенням було б встановлення таких зборів по обидві сторони по всьому МКАД, що вимагає досить серйозних фінансових витрат.
До речі, на ділянках кільцевої автодороги з облаштуванням огорож першої і другої груп буде підвищено і швидкісний режим, до 100 кілометрів на годину.
У перспективі на МКАД стане більше стаціонарних комплексів фотофіксації. 
 
 
Ще одна проблема кільцевої - безліч заїздів. І їх продовжують робити. Відкривається, припустимо, новий торговий центр - давай йому смугу на заїзд.
А це гальмує потік. Потрібно робити так, як в Лондоні, Берліні: користуватися існуючими заїздами і вже до них прибудовувати об'єкти.
 
 
Давно обговорюється питання системи контролю інцидентів і маршрутного орієнтування, зазначає співрозмовник: «Мінську вона дуже потрібна.
Припустимо, через несправність машина зупинилася на МКАД в третій смузі. Поки водій буде виставляти знак, в авто обов'язково в'їдуть.
А якщо ще й темно, туман, дощ, сніг? Ще момент: погано зроблені перехідно-швидкісні смуги.
Розв'язки, проектування яких не змінилося з радянських часів, не виконують свою функцію. Їх пропускна здатність в години пік істотно знизилася через неграмотно спроектовані смуги розгону-гальмування».
 
 
Також в Мінську активно почали виділяти смуги для лівих поворотів. І якщо раніше проектувальники не закладали подібні рішення в плани, то зараз це норма.
Однак і тут, вважає представник ДАІ, є питання. При проектуванні таких смуг не завжди вірно розраховується їх потенційне навантаження, в результаті після будівництва довжини виділених смуг мало і виникають заторові ситуації.
 
 
До кінця року в мікрорайоні Сухарева в тестовому режимі запрацюють розумні світлофори, які, як очікується, прискорять трафік на 10 - 15 відсотків.
Програмне забезпечення для управління ними безоплатно надано голландськими розробниками.
 
Доречі
Проблема паркування у дворах в різних країнах вирішується по-різному, ділиться спостереженнями Дмитро Навої: «Як вирішують цю проблему, припустимо, шведи?
По-перше, у них парковки відокремлені від траєкторій руху дітей, дитячих майданчиків. По-друге, перед будівництвом будинку у майбутніх мешканців запитують, чи потрібно їм машино-місце?
У підземному гаражі воно коштує, скажімо, 15 тисяч євро, біля будинку - 20 тис. Для інших - шлагбаум і погодинна оплата через паркомат.
Чому така вартість, запитаєте ви. Справа в тому, що метр землі за ринковою ціною дорожче на відкритій парковці, ніж на паркінгу.
Плюс це інструмент управління паркувальним попитом, щоб машини «загнати» в паркінги, а зверху висаджувати дерева, облаштовувати парки, дитячі майданчики та інше.
 
Як робить Манхеттен? Стоїть солідний будинок, а поруч всього 30 паркувальних місць. Так ось в цьому випадку мешканці викуповують парковку на аукціоні.
Причому всього на рік, а потім - знову торги. У світі давно зрозуміли, що попит на паркування біля будинків задовольнити неможливо.
Тому за кордоном активно застосовуються, наприклад, паркувальні тарифи з прогресивною погодинної ставкою.
Довгострокова стоянка обходиться значно дорожче. Такий захід позбавляє місто від необхідності будувати багатоповерхові паркінги, особливо в центрі.
Ще один підхід - введення норм, що зобов'язують кожного автовласника обзавестися узаконеним паркувальним лотом за місцем проживання».
 

 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.