Найвідомішу вулицю Берліна збираються зробити пішохідною

Якщо все піде за планом, то до 2019 року між Бранденбурзькими воротами і будівлею «Гумбольдт-Форуму» (відтвореним Міським палацом) будуть їздити тільки автобуси, таксі та мотоцикли. Однак, підкреслив сенатор, щоб залучити пішоходів, бульвар необхідно облагородити: збільшити кількість зелених насаджень і обладнати велосипедні доріжки.
 
 
Скоріш за все, поява цієї стратегії пов'язана з іншою берлінською урбаністичної історією - запуском лінії метро U55, по якій будуть їздити ретро-поїзди 1950-х років.
Нова гілка відкрилася в 2009, але вона до цих пір відрізана від решти мережі метрополітену U-bahn. На лінії всього три станції: «Центральний вокзал», «Бундестаг» і «Бранденбурзькі ворота». До 2020 її планують з'єднати з U5, яка починається зі станції «Берлін-Александерплац», і зараз під Унтер-ден-Лінден ведуться будівельні роботи, через що довелося частково закрити смуги вище і нижче бульвару. При цьому значно впав трафік, що надихнуло прихильників модернізації «липової алеї»: якщо раніше по Унтер-ден-Лінден щодня проїжджали 30 000 машин, то тепер - близько 8 000.
 
 
У цього плану з'явилися і противники: наприклад, один з авторів газети Berliner Zeitung вважає, що проект недопрацьований, оскільки по Унтер-ден-Лінден пересуваються не тільки туристи, а й місцеві жителі. Коли бульвар закриють для автомобілів, альтернативні дороги можуть не впоратися з великим потоком машин. Тим часом прихильники змін сподіваються, що головна вулиця Берліна стане більш привабливою, доброзичливою і різноманітною. Крім того, район може стати новим центром тяжіння, якщо врахувати що в 2019 тут також відкривається згаданий комплекс культурно-громадської організації «Гумбольдт-Форум». Відзначимо, що в цьому році влада Барселони і Парижа також прийняли рішення перетворити свої міста, щоб зробити їх більш зручними для пішоходів.
 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.