Технічні засоби обмеження швидкості автомобілів

Адекватні водії розуміють, що швидкість автомобілів потрібно обмежувати в певних умовах. Одне з головних умов - це дорожній рух в містах і особливо в районах житлової забудови, пішохідної інфраструктури, поруч з дитячими установами. Список звісно не повний.
 
Найтрадиційніший спосіб обмеження швидкості - організаційний. Навіть люди далекі від керування автомобілем добре знають значення знака:
 
 
 
Окрім знаків та, розповсюджених у нас в країні пристроїв примусового зниження швидкості ППЗШ ("лежачі поліцейські"), наведемо ще декілька прикладів як можна змусити водіїв знизити швидкість або, як це називають, "заспокоїти трафік".
 
1. Звуження проїзної частини на дорозі
 
Ось такі вулички можна зустріти, наприклад, в Барселоні:
 
 
Ширина смуги руху тут - метра два, може бути два двадцять. З боків встановлені стовпчики і ліхтарі, ростуть дерева. На такій дорозі адекватний водій навряд чи поїде зі швидкістю більше 30 км / год. 
 
 
У парі кварталів від цього місця є просторий ділянку на якому цілком помістилася б дорога з двома стандартними для нас смугами по 3,75 м. Але ж ні, дорога вузька, з одного боку - паралельне паркування, з іншого - стовпчики. Ширина смуги трохи більше ніж на прикладі вище.
 
2. Зменшення радіусів заокруглень на перехрестях
Чим менше радіус повороту, тим менше швидкість, на якій можна безпечно вписатися в даний поворот. Цим користуються влади для заспокоєння трафіку.
 
Той же квартал в Барселоні, на тій же вузенькій вуличці. Т-подібне перехрестя:
 
 
3. Використання кругової організації руху на перехрестях
 
Невелика вуличка в місті Кала Мійор, острів Майорка, Іспанія:
 
 
Вона впирається в перехрестя з круговим рухом
 
 
Пріоритет тут у автомобілів, що знаходяться на кільці. Звісно, що адекватний водій не стане пролітати таке перехрестя на швидкості, він пригальмує практично до повної зупинки.
 
4. Організація паралельної парковки на вулиці
 На вулиці, вздовж якої припарковано автомобілі водії їдуть повільніше і обережніше.
 
5. Острови безпеки на пішохідних переходах
 
 
Однак, вони здатні не тільки оберігати пасажира на переході через багатосмужну вулицю. Аналогічні конструкції можуть застосовуватися і на вузьких вулицях. Водії, знову ж таки, психологічно намагаються проїжджати такі ділянки повільніше.
 
6. Звуження проїжджої частини в місцях переходів і перетинів з іншими вулицями.
 
 
Аналогічні звуження можна застосовувати на перехрестях
 
 
7. Вигини проїжджої частини в місцях пішохідних переходів і навіть просто на прямих ділянках
 
Пішохідний перехід піднято на один рівень з тротуаром, а безпосередньо перед ним проїжджа частина штучно звужена клумбою.
В таких умовах автомобіліст змушений зменшити швидкість чисто рефлекторно.
 
Ще один приклад - тут зроблено просто звуження проїзної частини. Пішоходу перейти таку дорогу набагато простіше, автомобіліст на такій дорозі не поїде 120 км / год,
а буде дотримуватися встановленого швидкісного режиму.
 
 
Ще один приклад:
 
 
Тут раніше був плавний поворот, але потім проїжджу частину підняли і зробили його різким. Тобто щоб повернути тепер автомобіліст змушений загальмувати, і акуратно повернути.
Сукупність таких поворотів по всьому району змушує весь час тримати невисоку швидкість.

 

Джерело 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.