Як працює парковка в Празі: сині, зелені, помаранчеві та фіолетові зони

Припаркуватися в центрі Праги безкоштовно практично неможливо, так як історична забудова не була розрахована на таку кількість машин, які тепер їздять вулицями.
Щоб вирішити проблему з паркуванням і обмежити кількість автомобілів у центрі, міська адміністрація у 1996 році ввела в центральних районах міста платні зони паркування, розділені на кілька кольорів. Залежно від кольору на них можуть паркуватися жителі або гості даних районів. Спочатку вони з'явилися в Празі 1, а потім і по всьому місту.

Іноземці часто не знають, як працюють паркувальні зони. Тим більше, 2014 року система парковок в Празі змінилася.
Тепер зони розділені на сині, зелені, помаранчеві і змішані фіолетові. Більшу частину паркувальних місць займають сині зони.
Вони, як і раніше, призначені для автомобілів, якими володіють резиденти (люди з постійним місцем проживання в конкретній частині міста).
 
 
Зелені, помаранчеві і фіолетові зони
 
Помаранчеві зони призначені для гостей районів, які можуть припаркувати тут автомобіль за плату на час максимум 2 години.
На фіолетових зонах можуть залишати машини як резиденти, так і гості (з 8:00 до 20:00). Оплачувати парковку можна на місці через паркомат
(в майбутньому талони планують замінити відеосистемою, яка реєструє номери авто). З 2014 року зелені зони паркування в Празі призначаються тільки для екологічних машин і автомобілів системи каршерінга.
 
По неділях і вечорами гостьова платна парковка в Празі стає безкоштовною (за парковку на деяких зонах не треба платити і по суботах).
 
Сині зони
 
Постійні мешканці конкретних частин Праги, які володіють автомобілями, отримують право на придбання паркувальної карти, яку можна купити
в магістраті. З 1 квітня 2016 року вартість карти на рік для резидентів становить 1200 крон (якщо міська частина розділена на менші зони,
карта обійдеться в 600 крон на рік). Для пенсіонерів річна паркувальна карта буде коштувати 360 крон або 180 крон (для менших областей).
Також можна купити карту на півроку, квартал, місяць і навіть тиждень.

Парковка P + R на околицях Праги біля метро
 
Міська адміністрація намагається створити розумну концепцію, яка б допомогла звільнити центр міста від машин.
Для цього у віддалених районах Праги зробили кілька стоянок типу P + R (park and ride), на яких можна припаркувати автомобіль
і пересісти на метро або інший транспорт. Деякі з них користуються великою популярністю, так як вартість повного дня становить 20 крон. Залишити машину на ніч можна за 100 крон.
 
 
Джерело http://420on.cz

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.