Особливі автобуси Польщі: Краківська ретро-лінія

Один з блогерів співтовариства автовласників drive2.ru  розповів про лінію ретро-автобусів у Кракові.
 
Обслуговують її 3 автобуси - польський Jelcz 272 (вона ж Skoda 706 RTO), такий же Jelcz 272 з гармошкою і ранній 280-й Ікарус.
 
 
Технічні характеристики Шкоди:
 
На автобусі був встановлений шестициліндровий дизельний двигун з безпосереднім уприскуванням. Завдяки збільшенню обсягу двигуна до 11,3 літра, двигун став видавати 117,6 кВт потужності при 1900 об / хв. Сам двигун розташували над передньою віссю. Також було встановлено сухе дводискове зчеплення, п'ятиступінчаста механічна коробка передач і диференціал на задню вісь. Все це сприяло збільшенню максимальної швидкості автобуса до 85 км / ч.
 
У Чехословаччині в виробництві автобусів 706 RTO брали участь три компанії: LIAZ (шасі), Skoda (двигун) і Karosa (кузова та збирання). Модель 706 RTO випускалася під маркою Škoda, оскільки в той час (середина 60-х) всім автобусам, виробленим в Чехословаччині, привласнювалися індекси відповідно до фірмою-виробником двигуна.
 
Вітрове скло, виконане у вигляді двосекційного панорамного екрану, було аналогічно задньому. В автобусі були використані дві незалежні одна від одної системи опалення: одна передавала тепло від двигуна в салон, інша працювала на дизельному паливі. Для вентиляції на даху автобуса були передбачені два великих люки. Багаж пасажирів вміщували полки над сидіннями. Для перевезення великого багажу були призначені спеціальні багажні відділення на даху.
 
Цікаво, що ці автобуси у Польщі називають "Огірок" - за специфічну форму боковин кузова і округлу зовнішність.
 
Для роботи на маршруті, автобуси були повністю реставровані.
 
 

 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.