Транспортна революція в Москві: як тепер поїде громадський транспорт у центрі міста

З  8 жовтня у центрі Москви відбулися зміни у роботі громадського наземного  транспорту.

«Пішки, велосипедом або на метро - саме такий транспортний вибір був у городян в центрі Москви. При тому пішки було частіше швидше, ніж на метро - покриття залишає бажати кращого (1600 м в середньому між станціями), плюс потрібно витрачати час, щоб дійти, спуститися-піднятися і знову дійти. Наземний транспорт за фактом виконує швидше декоративну функцію, адже більшість маршрутів були прокладені багато років назад і частково втратили актуальність в наші дні. Ще більше маршрутів постраждало через транспортні зміни 1990х років, через що автобуси і тролейбуси стали в прямому сенсі навертати кола. Або були скасовані зовсім. Загалом, наземним транспортом в центрі практично не користувалися з цілком об'єктивних причин», - зазначає у своєму блозі Аркадій Гершман.

Як повідомляється у блозі серед основних причин неналежної роботи громадського транспорту у центрі Москви виділяють:

  • Односторонні вулиці -  транспорт робить кола і їздить по різних вулицях 
  • Зв'язки  -   транспорт їздить не там, де це потрібно людям, багато районів зовсім не обслуговуються належним чином
  • Погана пішохідна інфраструктура 
  • Відсутність єдиної мережі - набір самостійних маршрутів, багато з яких просто обриваються в центрі
  • Затори
  • Відсутність пересадочних станцій

Нові принципи

Розподіл маршрутів на часті з інтервалом 5-10 хвилин, середні по 10-15 хвилин та інші (соціальні) через кожні 30 хвилин.

  • Магістральні, або часті, маршрути повинні бути максимально швидкими і ходити там і тоді, де це потрібно людям. Тому вони максимально прямі, а  розклад із середнім інтервалом в 8 хвилин дозволяє не запам'ятовувати його. Ці маршрути пов'язують все місто.
  • Середні, або районні, маршрути пов'язують окремі райони з центром Москви.
  • Соціальні маршрути виконують не стільки транспортну функцію, скільки пов'язують поліклініки та МФЦ.

Пересадочна модель громадського транспорту з хабами на Луб'янці і Китай-городі. Завдяки цьому принципу немає необхідності мати безліч маршрутів, коли з кожної точки повинен йти окремий транспорт до кожної іншої точки. Це веде до нескінченного збільшення кількості маршрутів і інтервалів руху, що робить систему складною для орієнтування і запам'ятовування, а також просто знижує її ефективність і зручність. З цим же новим принципом людина зможе максимум всього з однією пересадкою потрапити практично в будь-яку частину міста швидше, ніж це було б в беспересадочной системи.

Критерій ефективності - транспортна доступність. Раніше оцінювався лише інтервал руху конкретних маршрутів або наявність / відсутність маршруту в певному районі. Для вивчення транспортної доступності, та створення нової системи роботи громадського транспорту, була пророблена колосальна аналітична робота. До робочої групи входили як транспортні експерти від мерії і проектних інститутів, так і блогери з міськими активістами. Брав участь в роботі і Джаррет Уоккер, архітектор транспортного планування світового рівня. 

У жовтні запустять першу чергу, але нові маршрути і зупинки будуть з'являтися протягом 2017 року. Повне введення нової системи Магістраль (офіційна назва) заплановано до кінця наступного року, хоча організація руху (розмітка, світлофори і виділені смуги) буде безперервно поліпшуватися.

Опис проекту детально викладено на сайті Муніципалітету міста Москва.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.