Район, де заборонили автомобілі на один місяць

 
Життя без автомобіля існує. Усім сподобалось. Cвіт не розвалився на шматочки.  У 2013 році район південнокорейського міста Сувон провів унікальний експеримент. Протягом одного місяця автомобілі у цьому районі були радикальним чином заборонені. 
 
Подія отримала назву Фестиваль Еко-мобільності, а ціллю було показати городянам майбутнє: альтернативні транспортні рішення з низьким рівнем викидів вуглецю. Про це розповідає блогер gvetrov на блог-платформі blogspot.com
 
 
На один місяць район позбавився усіх автівок. Цей експеримент назвали фестивалем Еко-мобільності, та присвятили наближенню майбутнього, вільного від викидів вуглецю та наочній демонстрації такого майбутнього.  
 
 
«Зазвичай в плануванні використовується комп’ютерна симуляція – така собі модель майбутнього», каже Конрад Отто-Зімерман, креативний директор компанії Urban Idea.
 
 
«Але ми обрали інший шлях: реальне місто, справжні люди, тут і зараз. Це було схоже на театральну постановку, де район був нашою сценою».
 
«Коли ми розпочали планування, район був заповнений автомобілями, люди зазвичай їздили всюди, паркувалися на тротуарах. Більшість мешканців не уявляли, як можна жити без автомобілів. Усі казали, що це не спрацює».
 
 
Процес підготовки зайняв майже два роки та нескінчену кількість роботи, щоб переконати скептиків. Нарешті, 15 вересня 2013 біля 1500 автомобілів були переміщені з району до зовнішніх паркінгів. Місто позичило 400 велосипедів та електроскутерів, була організована школа, де навчали тих, хто не вмів їздити велосипедом.
 
 
Пошта доставлялася електромобілями. Спеціальні автобуси відправлялися кожні 15 хвилин, щоб доставити мешканців до авто. Вулиці були схожі на звичайні закриті для авто зони під час вихідних, проте тривалість експерименту підтвердила можливість щоденного життя без автомобілів. 
 
На цьому історія тільки почалася. Зараз Фестиваль Еко-мобільності крокує світом. Наступний експеримент готують вже за рік у Тайвані, місто Гаосюн.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.