10 масштабних будівель з вантажних контейнерів

Вантажні контейнери набирають все більшої популярності в справі будівництва будівель. Але якщо раніше з них робили лише компактні тимчасові конструкції, то зараз з цього матеріалу споруджують досить великі і складні споруди. Так скоро і до хмарочосів з контейнерів дійде! Джерело www.novate.ru.

Індійська станція в Антарктиді

 

Індійська науково-дослідницька станція Бхарти в Антарктиді побудована з 134 вантажних контейнерів. Цей будівельний матеріал недорогий і відносно дешевий в плані доставки навіть на край світу. Адже можна використовувати ті ж контейнери, в яких були привезені продукти, речі і техніка.

Щоб створити станцію Бхарти, вантажні контейнери були з'єднані між собою в єдиний двоповерховий комплекс загальною площею 2500 квадратних метрів. У ньому є житлові кімнати загальною місткістю на 50 осіб, кухня, їдальня, бібліотека, тренажерний зал, офіси, вітальня і, звичайно ж, лабораторії. Зовні станція обгорнута ізоляційної металевої «шкірою», що захищає її від вітру і холоду.

Container City – житловий комплекс в Лондоні

Container City був одним з перших великих архітектурних споруд, побудованих з вантажних контейнерів. Це чотириповерхова будівля була зведена в Лондоні в 2001 році з двадцяти таких конструкцій. У ньому розташувалися житлові квартири, офісні приміщення та кілька магазинів.

Mill Junction - студентський гуртожиток в Йоганнесбурзі

Контейнери не є основою конструкції Mill Junction - нового гуртожитку в Йоганнесбурзі. Ця будівля є старим елеватором, перебудованим нещодавно в житло для студентів. Але при реконструкції була створена і надбудова з кілька десятків вантажних контейнерів.

Зараз в колишньому елеваторі живе 375 студентів одного з вузів Йоганнесбурга. Зведення цієї незвичайної споруди обійшлося в десять разів дешевше, ніж якби її будували за традиційними технологіями.

ECOntainer bridge – міст в Ізраїлі

На околиці Тель-Авіва на території колишнього звалища зараз йдуть роботи по створенню нового парку, який отримає ім'я на честь легендарного ізраїльського воєначальника і політика Аріеля Шарона. Одним з важливих елементів цієї зони відпочинку стане міст довжиною 160 метрів, зведений з різнокольорових вантажних контейнерів.

ECOntainer bridge – це міст виключно для пішоходів і велосипедистів. На ньому буде також два оглядових майданчики, з яких відкриються чудові види на парк Аріеля Шарона і Тель-Авів.

Cite A Docks – гуртожиток у Франції

На відміну від Йоганнесбурга, де вантажні контейнери стали лише частиною великого гуртожитку, у французькому місті Гавр з'явився великий студентський житловий комплекс, повністю виконаний з цих об'єктів.

Студентське містечко Cite A Docks має дві будівлі з вантажних контейнерів, в яких можуть жити в загальному 100 осіб. У кожного з мешканців є власна кімната площею 24 квадратних метра з кухнею і туалетом.

Ферма Тоні. Шанхай, Китай

У 2011 році на території Шанхая була відкрита найбільша в місті ферма, що займається випуском органічної продукції - овочів і фруктів. При цьому офіс Тоні Farm розмістився в будівлі площею 1060 квадратних метрів, створеному з 78 вантажних контейнерів.

Втім, ще потрібно гарненько придивитися, щоб зрозуміти, з якого саме матеріалу було споруджено будинок. Візуально використання контейнерів практично непомітно, особливо, всередині.

Sanlitun South - багатофункціональний комплекс в Пекіні

Sanlitun South - це багатофункціональний комплекс в Пекіні, створений з декількох сотень морських контейнерів. Це ціле місто, що складається з торгових, офісних, готельних і житлових приміщень, розташованих уздовж критої вулиці.

Територія Sanlitun South займає цілий квартал китайської столиці. Це одна з найбільших споруд з вантажних контейнерів у всьому світі.

Boxpark Shoreditch - торговий центр у Лондоні

Творці Boxpark Shoreditch, розташованого на вулиці Shoreditch High Street, називають його першим в світі торговим центром з вантажних контейнерів. Ця двоповерхова галерея з'явилася завдяки тому, що її власники вирішили мінімізувати ризики, пов'язані з відкриттям нового підприємства торгівлі в розпал Всесвітньї фінансової кризи.

На першому рівні Boxpark Shoreditch розташувалися торгові точки від різних брендів, на другому - кілька кафе і відкрита тераса з лавочками, а також зеленими насадженнями.

CitizenM Готель в Лондоні

Ще одна масштабна споруда з торгових контейнерів у британській столиці. CitizenM Лондон - це відносно недорогий готель, розташований на березі річки Темза. Зовні він виглядає, ніби побудований з конструктора LEGO, що не так уже й далеко від істини.

Цей багатоповерховий будинок споруджено з контейнерів, і кількість рівнів і кімнат в CitizenM можна легко змінити, в залежності від сезону. А рівень сервісу, що надається цим готелем, цілком можна порівняти з хорошими тризірковими готелями.

Platoon Kunsthalle – громадський центр в Берліні

У липні 2012 року в Берліні відкрився досить незвичайний громадський центр, будівлю якого було створено з 33 вантажних контейнерів. Platoon Kunsthalle – це місце для організації і проведення культурно-мистецьких заходів, виставок, концертів, лекцій, семінарів, відеопоказів і інших зборів по інтересам.

Загальна площа цього чотириповерхового будинку становить понад дві тисячі квадратних метрів. Брат-близнюк берлінського громадського центру Platoon Kunsthalle з'явився потім і в Сеулі.

Бонус

Hive-Inn – перший хмарочос з вантажних контейнерів

Будівля з назвою Hive-Inn, яку планують побудувати в Гонконзі за проектом архітектурної компанії OVA Studio, ми винесли окремо, в бонус. Адже це лише плани, реалізація яких розпочнеться нескоро. Але це буде перший в світі хмарочос з вантажних контейнерів.

Всередині Hive-Inn розмістяться готельні номери, житлові квартири, офісні та торгові приміщення, а також тимчасовий притулок для знедолених або людей, які потрапили в біду. Конструкція будівлі така, що її поверховість можна буде збільшувати і зменшувати, залежно від поточних потреб.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.