Набережна Сени без автомобілівВже цього літа парижани отримають в своє розпорядження нову пішохідну зону. Від автомобілів звільнять велику ділянку на правому березі Сени, розповіла в своєму твіттері мер Парижа Анн Ідальго. В інтерв'ю Le Journal Du Dimanche вона уточнила, що пішоходам віддадуть відрізок дороги довжиною 3,3 км – від набережної Тюїльрі в 1-му окрузі Парижа до Арсенальної площі у 4-му. Ідальго підкреслила, що ця зона буде пішохідною весь час, а не тільки по вихідним. Про це розповів у своєму жж-блозі співзасновник російського урбан-руху «Городские проекты» Ілля Варламов.

Для тих, хто не в курсі, 1-й і 4-й округи Парижа – це самий-самий центр. Є, правда, і більш скромний план реформування набережній Сени, він охоплює ділянку довжиною 1,5 км. Але хочеться вірити, що мерії Парижа вдасться продавити початковий варіант. Зараз по 3-кілометровій ділянці проїжджає до 2700 автомобілів за одну годину (в години пік). Але мер хоче віддати територію площею 4,5 гектара пішоходам, бо «це дозволить докорінно змінити обличчя і імідж міста». Ідальго називає цей проект «майже філософським».

Автомобільний рух по набережних Сени було відкрито у 1960-ті роки. Це був вимушений захід, пов'язаний з ростом числа машин і необхідністю зберегти історичну забудову в центрі. Так без особливого збитку для міста було знайдено місце для чотирьох нових смуг руху. Але за півстоліття до парижанам прийшло усвідомлення того, що автомобілі – не хазяї міста. Скоро тут можна буде гуляти, грати в петанк чи футбол і їстии смажені каштани. Торгові точки пропонується обладнати в пришвартованих до набережної баржах і корабликах, а з тунелю на західній стороні дороги можуть зробити нічний клуб.

Вартість перетворення території в пішохідну зону оцінюється в 8 млн євро. За словами Ідальго, це нововведення схвалюють 57% парижан. Проте, проти закриття дороги виступили автомобілісти. Вони стверджують, що час коротких поїздок по центру міста може зрости втричі, а ще лякають місцевих жителів зростанням рівня забруднення повітря і шуму. Організація «40 мільйонів автомобілістів» навіть запустила збір підписів під петицією про збереження руху по набережних Сени.

Ідальго у відповідь заявила, що відкриття такої великої пішохідної зони хоч і може здатися радикальним заходом, але це «питання громадського здоров'я». Треба сказати, нинішній мер Парижа не першою придумала влаштовувати пішохідні зони в центрі міста. За її попередника Бертрана Деланое був закритий для машин лівий берег Сени. Незважаючи на протести автомобілістів, це рішення парижани активно підтримали.

Пішохідну ділянку збираються обладнати відразу після фестивалю Paris Plages, під час якого деякі набережні Сени перетворюються в пляжі. До речі, Ідальго обіцяє, що до 2020 року через центр французької столиці прокладуть ще одну лінію трамвая. Вона пройде по Рю де Ріволі, головній торговій вулиці Парижа, і з'єднає західну і східну частини міста.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.