Берлінська велопетиція: 10 цілей велосипедного міста

«Зробіть велосипедний рух одним з головних пріоритетів, пане Міллер!» – закликають велосипедисти німецької столиці до мера міста. 6 квітня петиція набрала вже 10 тисяч голосів - лишилося зыбрати  5000, аби її розглянула міська влада.

*****

Розвиток автомобільної інфраструктури давно вийшов за межі можливостей міста. З року в рік стає все більше автомобілів, а з ними - більше пробок, проблем з парковкою і шкоди екології. Мешканці Берліну потерпають від пилу та вихлопних газів, шуму і щоденних аварій. Нескінченний потік машин шкодить здоров’ю та вкорочує віку, діти і люди похилого віку не можуть безпечно пересуватись вулицями міста.

Далі так не може тривати ані в транспортній політиці Берліну, ані в інших містах. І це Вам, пане мере, давно відомо. Або Ви продовжуєте відстоювати застарілу транспортну політику, що надає перевагу автомобільному транспорту, або Ви зважитесь на зміну вектору і встановлення справжнього балансу. Підвищіть пріоритет велосипедному руху!

З цим зверненням ми прагнемо поліпшити співіснування всіх видів транспорту. Ми закликаємо надати належний простір пішоходам, велосипедам і громадському транспорту. Ми виступаємо за привабливий Берлін і за підвищення рівня життя у місті.

Це звернення мобілізує наші зусилля для проведення місцевого референдуму і досягнення 10 основних цілей.

Берліну потрібні:

1.      350 кілометрів велосипедних вулиць, безпечних для дітей та літніх людей.

До 2025 року велосипедні вулиці мають відповідати таким критеріям:

a.                  бути 5 метрів завширшки,

b.                  мати пріоритет руху для велосипедистів,

c.                  бути суцільними і зв’язаними

d.                  розташовуватись особливо поблизу шкіл.

2.      Велодоріжки завширшки два метри на всіх головних вулицях міста.

Достатня ширина і чітка розмітка велосипедних доріжок на всіх головних вулицях:

a.                  для зручного обгону,

b.                  з безпечним відступом від запаркованих автівок,

c.                  окремо від автобусних поліс,

d.                  не за рахунок пішоходів.

2.      Щороку перетворювати 75 небезпечних перехресть на безпечні.

Переобладнання 25 небезпечних перехресть, а також облаштування 50 регульованих перехресть дорожньою розмітки для повороту і зупинки велосипедів на світлофорі. Покращення оглядової можливості на перехрестях для забезпечення безпеки велосипедистів та пішоходів.

4.                  Прозорі, швидкі та ефективні заходи щодо усунення несправностей чи недоліків дорожного покриття та розмітки.

Своєчасне виправлення несправностей, а також постійна публікація повідомлень про стан робіт в інтернеті.

5.                  200 тис. велосипедних паркомісць на зупинках громадського транспорту та вулицях міста.

200 тис. додаткових, надійних та зручних велосипедних паркомісць до 2020 року - половина з них біля зупинок метро, міської електрички та залізничних станціях, друга половина - в житлових та комерційних районах, в місцях найбільшого попиту.

6.                  50 “зелених хвиль” для велосипедного руху

Облаштування “зелених хвиль” для велосипедистів на щонайменше п’ятидесяти ділянках доріг до 2020 року, в тому числі з пріоритетним переключенням світлофорів для автобусів і довшими фазами зеленого світлофору для пішоходів.

7.                  100 кілометрів швидкісних велодоріжок для жителів передмість, які їздять в місто на роботу

Швидкісні велодоріжки без перехресть по найбільшим магістралям руху з приміських районів в, через та навколо міста до 2025 року

8.                  Велосипедні патрулі та спецпідрозділи по боротьбі з викраденням велосипедів

Організація велосипедних патрулів з поліцейських та муніципальної поліції для покарання за неправильну парковку, порушення швидкісного режиму та поворотів і їзду на велосипедах по тротуарам. Створення окремого підрозділу по запобіганню крадіжок велосипедів.

9.                  Велосипедні підрозділи міського управління

Створення центральних відділів велосипедного руху в міських адміністраціях і вдосконалення кадрового забезпечення для планування і координації всіх заходів, пов’язаних з велосипедним рухом, на рівні міської ради і районних рад. Постійна звітність щодо ходу впровадження закону про велосипедний рух.

10.              Популяризація велосипедного руху в Берліні

Донесення до всіх учасників дорожнього руху важливості збільшення обсягів велосипедного руху і кращої взаємодії. Просування велосипедної мобільності як екологічної і здорової складової позитивного ставлення до життя.

Будь ласка, підпишіть цю петицію і поширте її далі, щоби мер Берліну Міхаель Мюллер нарешті надав велосипедному транспорту пріоритет. Також Ви можете допомогти нам у зборі підписів до травня 2016 для підготовки до референдуму.

Якщо Ви хочете взяти активну участь у підтримці нашої ініціативи, завітайте на наш сайт (https://volksentscheid-fahrrad.de/mitmachen/) або напишіть нам на електронну скриньку info@volksentscheid-fahrrad.de.

Переклад здійснено з німецької Evgenia Kopp спеціально для Платформи розвитку міст

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.