Шість польських міст ввели безкоштовний проїзд в громадському транспорті

Півсотні польських міст ввели повністю або частково безкоштовний проїзд в громадському транспорті. Про це повідомляє 4 квітня 2016 року сайт Радіо Свобода.

Частково або повністю безкоштовний громадський транспорт вже впровадили в 50 польських містах, ще десять вже займаються ліквідацією квитків. Деякі міста ввели безкоштовний проїзд для всіх (Голенюв, Косьцежина, Любін, Польковіце, Томашув-Мазовецький, Єленя Гура), деякі – тільки для безробітних (Жешув, Радом, Гданськ, Красник), деякі – тільки для окремих маршрутів (Жори, Кельце, Легьоново, Лазіска-Гурне), деякі – для інвалідів (Люблін), деякі – для молоді до 22-х років (Колобжег) тощо.

У Кракові, наприклад, згідно з рішенням міської ради, з нового навчального року учні молодших класів будуть їздити на автобусах і трамваях безкоштовно. Незважаючи на те, що місту щорічно це буде коштувати 2,7 млн. злотих (майже 640 000 євро), депутати хочуть, щоб в наступному році подібні пільги охопили також учнів гімназій. Крім цього, водії автомобілів в дні, коли над містом з'являється смог, можуть (з посвідченням водія) безкоштовно користуватися громадським транспортом.

Експерти вважають, що ліквідація квитків, з одного боку, це гарна ідея, тому що вона популяризує дешевий і більш екологічний громадський транспорт, але це вигідно тільки для малих міст. У великих – це може бути економічно невиправдано, оскільки після введення безкоштовного проїзду може різко зрости кількість пасажирів, що може привести до необхідності збільшення автопарку. «Громадський транспорт повинен бути сучасним і привабливим, щоб переконати жителів менше користуватися автомобілем. Але, коли транспорт стане безкоштовним, це зажадає великих грошових вкладень в інфраструктуру, що дуже нелегко профінансувати», – зазначає співробітник порталу transport-publiczny Якуб Климкевич.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.