Спальний район Варшави

Центри європейських міст вражають охайністю, замками та палацами – та найцікавіше те, як влаштовані середньостатистичні житлові райони. Блогер Іван Летохін з Мінська у своєму блозі ЖЖ розповів про те, як живе спальна новобудова Варшави, скільки коштують квартири, оплата комуналки і які умови кредитування покупки нерухомості.

 

1. Якщо театр починається з вішалки, то житловий будинок починається з під'їзду. Приємна скромна кольорова гама, згадую насичений зелений колір з мого дитинства в панелі. Всі вхідні двері акуратні і однотипні.

2. Будинок 4-х поверховий, ліфта немає, але не думаю, що це критично. На прикладі Варшави та Мінська бачимо два різних шляхи: у нас надцятиповерхові мурашники, тут – не більше 4-5 поверхів, останні, звичайно, комфортніше.

3. Подивіться на свої двері в під'їзд і на цю, як правило, у нас – це сірі залізні, з віконцем-бійницею.

4. Поштові скриньки з прозорим віконцем – дрібниця, а приємно.

5. Ось так виглядає під'їзд.

6. Територія біля будинку – все дуже доглянуто і облагороджено. Є садівник в штаті (так-так – це звичайний житловий район), який стежить за зеленню і любить всім серцем кожен кущик.

7. Увага до деталей завжди підкуповує.

8. Люблю таку плитку з травичкою.

9. Безбар'єрне середовище.

10. Ось так виглядає двір. Жителям перших поверхів пощастило – у них є можливість зробити собі терасу, поставити тут мангал або барбекю і насолоджуватися «природним» відпочинком, зробивши крок з міської квартири.

11. Вид згори.

12. Про ціни. В середньому, квадратний метр в такому будинку коштує 1500-1600 дол., що відповідає вартості метра житла в Мінську, правда, в панельній дев'ятиповерхівці такого ж спального району.

13. Але варто зауважити, що ціни на комунальні послуги незрівнянно вище. Рахунок за квартиру в 60 м2 – 150 дол. щомісяця. Багато, якщо порівнювати з Мінськом, зате відчуваєш, куди і на що йдуть ці гроші, і вже точно не будеш паскудити в під'їзді і паркуватися на газоні. Іпотека – 4,9%!

14. До речі, про паркування. Місце на вулиці коштує 3 000 долл, уявляю, як би округлилися від обурення очі власників автівок: «Три косаря за парковку під домом??». Це Європа, дитинко.

15. Місце в паркінгу коштує 6 000 долл. + щомісяця 35 дол. комунальні платежі. Паркінг можна купити в безвідсотковий кредит. Слово «Безвідсотковий» дуже чуже нашому вуху, на жаль.

16. За невелику доплату у вас буде ось така мила комора для лиж, холодильника і старих тапочок :)

17. Кожен сектор будинків (5-6 приблизно будівель) має обгороджену територію з охороною і шлагбаумом.

18. Не варто уточнювати, що контейнери для сміття заховані під симпатичним навісом.

19. Перехрестя декількох житлових секторів.ичним навісом.

20. У кроковій доступності магазини з усім необхідним. І так, там продаються не тільки яблука :)

21. За простором поза житлових будинків теж стежать. До речі, це очерети :)

22. Сусідній двір.

23. Поруч був приватний будинок, у дворі якого бігали курочки, мі-мі-мі :)

24. Ці житлові комплекси знаходяться далеко не в центрі, такі мінські Боровляни, тільки в межах міського кільця. Для сім'ї і дітей – те, що потрібно: природа, тиша і гармонія.

25. Величезна тераса з видом на річку. Мінські ріелтори додали б слова: «елітний», «ексклюзивний», «як в Дубаї і Макао» і т.д., а це – звичайна квартира за 1600 дол. за м2!

26. Ось і річка :)

27. Я думаю, висновки не потрібні. Я дуже добре знайомий з ринком нерухомості Мінська і знаю, що такий житловий комплекс у нас би позиціонувався як «найелітнішій». Тут це звичайний житловий район, посередній.

На перехресті кількох секторів стоїть спеціальний контейнер, в який всі мешканці прилеглих будинків носять пробки від пляшок. Компанія, яка займається їх переробкою, за певну кількість зібраних пробок купує крісло для дітей-інвалідів. Ось тепер робіть висновки.

У мене не було мети написати: "Дивіться, як у них добре, а у нас гірше". Просто порівняв Мінськ і Варшаву в призмі спального району, і тут, на жаль, 0 рахунок - 1.

Що з вище перерахованого є в вашому житловому комплексі, районі? Хотіли б жити так?

 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.