Paley Park – місце відпочинку серед хмарочосів

«Ти йдеш – навколо шум, хмарочоси, розмови, хтось кудись поспішає, кричить, і тут бац – зелена оаза серед всіх цих бетонних джунглів» – приблизно так описував свої враження від цього місця колишній Головний архітектор Києва Сергій Целовальник.

Paley Park – публічний простір в самому центрі Нью-Йорка, закутий в колодязі хмарочосів Манхеттена. Засновав його у1967 році Вільям Палей – він викупив цю ділянку і створив сквер в пам'ять про свого батька. Про це розповідає на свій фб-сторінці Мастерская "Street".

Зовсім невеликий квадрат землі між трьох будівель, з диким плющем на стінах і водоспадом, мохом і гранітною бруківкою під ногами, оперезаний привабливими високими деревами з напівпрозорої кроною створюють унікальну атмосферу для затишного проведення часу за кованими столиками під приємне дзюрчання водоспаду, що перекриває шум великого міста.

Ці 500 квадратних метрів вважаються одним з кращих публічних просторів не тільки в Нью-Йорку, але і в США. І вкотре підтверджують постулат про те, що хороше місце можна зробити на кожному кроці, і задані рамки, обмеження і недоліки можна перетворити у велику перевагу.

Панорама скверу: https://goo.gl/maps/WT9GN7ho2YC2

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.