Реновація набережної гірської річки Пака

«Променада» у словенському місті Велено (27 тисяч мешканців, у центрі країни) є важливим простором міста і життєво важливою міською магістраллю. Це одна з центральних осей центру Веленє, молодого міста, розробленого у 1950-х роках на основі модерністського ідеалу місто-сад; це є унікальним на просторах Словенії. Реконструкція «Променади» є першим кроком в напрямку поступового пожвавлення центру міста, це має допомогти повернутися до оригінальної концепції «місто у парку» та впровадити відсутні сценарії. Успішна реновація ремонт, основана на використанні різноманітних поверхонь, призначених для руху, повинна об'єднати дві вимоги, які, здавалося б, суперечать один одному: «Більше зелені і додаткові сценарії».

Існуюча набережній була створена шляхом закриття колишня дорожнього руху майже тридцять років тому. Але ретельного перетворення не відбулося і набережна зберегла характер дороги, що залишилися надто широкою і досить нудною через відсутність змісту. Це був свого роду гібридний простір між дорогою і поверхнею, призначеної для пішоходів – в основному як прямий шлях для відвідувачів шкільного комплексу та медичного центру без жодних переваг використовувати її для прогулянок.

Через реконструкцію широкі прямі з'єднання з чітко визначеним початком і закінченням зазнали трансформації, в, свого роду, послідовності мікро-температурого навколишнього середовища, локально розширені поверхні, з'єднані за допомогою злегка повернутого вузького каналу. Ці випадки розширення мають привабливі конкретні міські елементи (лавки), чия ретельна проробка уповільнює користувачів і забезпечує фокусування та створює додаткові сценарії для перехожих.

Оскільки шлях проходить вздовж навколишніх будівель, це призводить створення більших відкритих просторів, що дозволяє подальше розширення контенту з будинків назовні або розміщення іншого додаткового контенту протягом тривалого часу. На початковому етапі всі ці новостворені громадські місця просто і економічно ефективно були сформовані поверхнями з піску чи трави, що є успішною золотою серединою між травою і мощеними міськими просторами і дозволяє широкий спектр використання за вельми скромних капіталовкладень.

При трансформації «Променада» перетворюється в головну вісь подій міста, його центр розміщується у новому амфітеатрі уздовж річки. Річка Пака є гірською річкою, водотік тут протягом року кілька разів значно збільшується, тоді як у зазвичай вона неглибокою. Та русла подібних річок дуже глибокі і річка, що зазвичає є привабливим елементом будь-якого міста, не текла внизу і не привертала уваги.

Через те, що міст був широкий, тим, хто ходив по ньому було важко взагалі побачити річку. Звузивши міст, на його колишньому місці звільнився простір для будівництва амфітеатру, який повільно спускається до поверхні річки. Привабливий амфітеатр на березі річки з новим мостом стає центром активностей в місті, а річка може знову претендувати на важливу місце в свідомості городян.

Джерело – сайт divisare.com, фото MIRAN KAMBIČ

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.