У Швейцарії планують побудувати вантажне метро

Середня швидкість вагонів в такому метро склала б приблизно 30 км / год

У Швейцарії обговорюють проект створення національної мережі вантажних перевезень у форматі підземного, повністю автоматичного метро. Про у січні 2016 року повідомила "Європейська правда" з посиланням на Swissinfo.

Перша черга проекту могла б з'єднати міста Золотурн, Берн і Цюріх. Реалізоване в повному обсязі, метро зв'язало б між собою всі основні ділові центри Швейцарії.

Однак вартість проекту висока. Одна тільки перша черга метро від вантажного перевалочного кластера в регіоні міст Херкінген / Нідербіпп до Цюріха обійшлася б у $3,4 млрд.

Проект цей розробляється в Швейцарії вже давно, в тому числі і за підтримки федерального бюджету, проте реалізовувати його передбачається тільки за рахунок приватних інвесторів.

На разі учасниками проекту є найбільші в Швейцарії мережі супермаркетів Migros, Coop і Manor, національний телекомунікаційний концерн Swisscom, поштовий концерн Die Post, національна залізнична корпорація SBB і страхова компанія Mobiliar.

Ці компанії оплатили складання техніко-економічного обґрунтування проекту підземного вантажного метро. Розрахунки показують, що такий проект не тільки технічно можливий, але і що він в осяжному майбутньому цілком може бути виведений на рівень повної рентабельності.

Перевезення вантажів передбачається здійснювати на базі технології електромагнітного підвісу, середня швидкість вагонів в такому метро склала б приблизно 30 км/ч.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.