Створено серійний активний будинок – який сам виробляє енергію

Вчені з Валійського Інституту Архітектури в рамках проекту низьковуглецевого будівництва представили свій варіант енергонадлишкового (або активного – на противагу пасивному) будинку Solcer, який постачає в національну електромережу більше енергії, ніж споживає. Вартість цієї будівлі виявилася не набагато вище ціни стандартної забудови. Про технології, що були застосовувалися при його будівництві, розповідає сайт rodovid.me, за матеріалами Solcer, Inhabitat, Energoeffekt

Як стверджують самі розробники Solcer Home, це перший енергонадлишковий будинок у світі, який претендує на роль прототипу «плюсових» будинків майбутнього – «міні-фабрик електрики», що постачають енергію в національну мережу.

 

 

Головні особливості енергонадлишкового будинку Solcer:

Високий рівень теплоізоляції.

Зниження витоків повітря.

Енергоефективна конструкція і форма будівлі

Висока теплова ізоляція з низьковуглецевого цементом (LCS) *, алюмінієві вікна з подвійним склінням.

Висока ефективність інтегрованих сонячних панелей.

Орієнтований на південь дах, який не перешкоджає природному освітленню.

Опалення, вентиляція, побутова техніка, освітлення, гаряча вода – все інтегровано в єдину систему.

 

Ось як проходило саме будівництво:

 

 

Місцеві технології

Прототип будинку SOLCER був розроблений і побудований з використанням тільки технологій, які доступні на ринку сьогодні. Всі компоненти будинку відбиралися серед пропозицій виробників і монтажних компаній з Уельсу, міста, в якому проходило будівництво.

Енергозберігаючі інженерні системи були спроектовані таким чином, щоб місцеві компанії могли відтворити їх з технологій, доступних на локальному ринку.

«Даний системний підхід націлений на те, щоб надати комфортне середовище для мешканців будинку при вкрай низькому енергоспоживанні», – підкреслюється в матеріалах проекту.

Сезонна енергонадлишковість

Як стверджують самі розробники Solcer House ,співвідношення між енергією, що поставляється будівлею в мережу, і енергією, споживаної з мережі, заплановано на рівні 1,75. Тобто на 1 кВт * год, взятий з мережі, унікальний будинок зможе повернути 1,75 кВт * год.

Як видно зі структури енергопостачання будинку, Solcer House не є енергопозитивним протягом усього року. У холодну пору року будівлі потрібно підживлення від національної мережі.

Системи живлення і зберігання енергії

Завдяки комплексному підходу при проектуванні будівлі, системи відновлюваної енергії використовуються як конструктивні елементи будівлі. Так, на південному схилі даху будівлі розмістилися сонячні фотоелектричні панелі піковою потужністю 4,3 кВт. Вони від початку вбудовані в дизайн будинку, завдяки чому простір горища отримав природне освітлення. Крім того, подібний підхід дозволяє заощадити на кріпленні сонячних панелей до стандартної даху.

Також на південній стороні будівлі розташувався повітряний сонячний колектор зовнішнього типу, який підігріває повітря системи вентиляції. У північній частині горища знайшла своє місце акумуляторна батарея, здатна зберігати 6,9 кВт * год електроенергії.

У холодну пору року обігрів будинку здійснюється за рахунок проходження зовнішнього повітря через сонячний колектор, а потім через систему вентиляції з рекуперацією. Тільки після цього повітря подається в приміщення. Видаляється з приміщення повітря також через рекуператор і тепловий насос, завдяки чому підігрівається резервуар з термальною водою, яка використовується для підвищення температури домашньої системи гарячого водопостачання.

Тепловий насос живиться за рахунок енергії, що виробляється сонячними панелями та збережена в акумуляторах. Передбачається, що будівля буде використовувати електроенергію з мережі тільки при виснаженні системи сонячних батарей.

Споживання енергії

Хоча експериментальну будівлю і було спроектовано з мінімальними витратами на експлуатацію, мешканці Solcer House зможуть користуватися всією побутовою технікою, яка застосовується в стандартному будинку. При цьому автори проекту підкреслюють, що в усьому освітленні використовуються світлодіоди.

Планування будинку також мало чим відрізняється від прийнятого в Британії стандарту. На першому поверсі знаходяться кухня, їдальня і ванна кімната. На другому розташувалися одна спальня на двох чоловік і дві одномісних спальні.

Для істотного скорочення споживання електроенергії, в будівлі використовуються будівельні конструкції з високим рівнем теплоізоляції, що зменшує витоку повітря: СИП панелі, спеціальна ізоляційна штукатурка, а також дерев'яні вікна та двері з подвійним склінням в дерево-алюмінієвій рамі.

«Тепер, після того як будинок побудований, наше головне завдання – простежити за тим, щоб провести всі необхідні виміри і забезпечити найбільш енергоефективне використання. Отриману інформацію ми будемо використовувати для майбутніх проектів», – пояснює професор Філ Джонс.

Прототипи енергонадлишкових будинків вже побудовані в декількох розвинених країнах світу, але поки ще ніхто не зміг поставити їх в серійне виробництво. З розвитком технологій і здешевленням систем одержання та зберігання енергії такі будинки стануть все більш доступними і, можливо, дуже скоро, вони стануть популярні і у нас.

 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.